Menu
FANZINE.cz
Technologie

PREVIEW: Forza 4 působí jako automobilová pohádka vyprávěná v Top Gearu

Jakub Bilko

Jakub Bilko

3. 10. 2011

Ze stáje Turn 10 zanedlouho vyjede nejnovější model značky Forza. Již čtvrtý díl, který na poli Xbox 360 her tvoří monopost automobilových simulátorů, s sebou přinese několik vylepšení, zaměřujících se na detaily. Forza 4 se změní v obří výstavu aut.

McLaren na testovacím okruhu Top Gearu Zdroj: forzamotorsport.net

Tak jako má Playstation sérii Gran Turismo, s Xboxem se táhne Forza. Obě tyto značky mají společné hlavně to, že na své platformě tvoří v zásadě jediný závodní titul, jehož podstata tkví v simulaci. Nebudeme zkoumat, zda se Forza 4 tváří jako túrující Ferrari 599 GTO se záměrem roznést Gran Turismo 5 pod rozžhavenými pneumatikami, ale podíváme se, jaké novinky si pro hráče vývojáři připravili.

Hnidopich a staronová karoserie

Vývojáři z Turn 10 se ve čtvrtém díle Forzy zaměřili na zlepšování již použitého. Takto by se daly nazvat kroky, které vývojáři podnikli k úpravě blížícího se titulu, aby z toho nakonec vzešel dojem, že je hra napěchovaná novinkami od samotného základu. Hra stále běží na stejném enginu, který byl použit u předchozích dvou dílů. Vývojáři si s tím ovšem trochu pohráli. Stačilo překopat a vylepšit modely aut, pohrát si s texturami a výsledný efekt přináší ovoce.

RECENZE: FIFA 12 hráče frustruje. Přesto se jedná o nejlepší díl v sérii

Hra s těmito úpravami zkrátka vypadá lépe. Krom samotného technického zpracování se vývojáři zaměřili také na jízdní model, respektive na fyziku. Na cestě vstříc realističtějšímu zážitku možná (s nadsázkou) Turn 10 zaměstnává nějakého technika sršícího hnidopišstvím. Jinak si nedovedu představit fakt, že vývojáři navázali spolupráci s osvědčenými výrobci pneumatik Pirelli, jejichž zkušenosti se prolínají v samotné hře. Dočkáme se tedy opět o krok realističtějšího chování vozidla na silnici.

Přehlídka vozidel s doprovodem Jeremyho Clarksona

Vývojáři do hry zakomponovali mód Showroom. Zde si nezávisle na kariéře můžete detailně prohlédnout všechna auta pěkně zblízka. Kolem jednotlivých vozů můžete pohodlně procházet, získávat o nich informace a interagovat například otevřením kapoty. Vzhledem k tomu, že je tato výstava umístěna do interiéru, mohli se v tomto módu vývojáři více soustředit na grafickou prezentaci, díky čemuž nabývají vozidla na grafické mimořádnosti.

Dvojice nádherných palivožroutů

V Showroomu navíc budete moci plně využít Kinect, což platí pro celou hru. Stačí přijít k nějakému fáru a pohybem ruky si jej můžete osahat. A co byste řekli, kdyby vám Jeremy Clarkson, moderátor pořadu Top Gear, o každém autě něco řekl? Je to skutečně možné. Můžeme se tedy těšit na vtipné hlášky. Hra kromě Top Gear moderátora zahrnuje i Top Gear okruh, který, pakliže pořad sledujete, určitě znáte.

Jak jistě víte, ideální auto pro Američany je obrovský gauč

Jak byste jistě čekali, vozový park je obrovský. Hra obsahuje okolo 500 vozidel, mezi kterými naleznete ty nejnovější speciály, ale také starší klasiky. Navíc vývojáři slíbili pravidelná DLC, která nám každý měsíc naservírují 10 nových vozů. Co se samotného postupu hrou týče, hlavní progres tvoří mód World Tour. Jedná se o klasickou kampaň, v níž zažijete závody na celé řadě tratí po celém světě, to vše v závodních víkendech. Mezi desítkami tratí naleznete například italský Stelvio Pass, který se díky krkolomným zatáčkám stává adrenalinovou záležitostí.

Závodní klání si budete moci užít také s přáteli. Kromě multiplayerových výzev můžete se svými kolegy tvořit jeden tým, v rámci kterého může každý hráč plnit jednu z několika rolí. Následně je možné pořádat závody proti ostatním týmům, což zní rozhodně zajímavě. Hra vychází již 14. října, samozřejmě pouze pro Xbox 360.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PREVIEW: Forza 4 působí jako automobilová pohádka vyprávěná v Top Gearu

Hide picture