Menu
FANZINE.cz
Technologie

PREVIEW: Heart of the Swarm obohatí multiplayer o hovadinky

Roman Šeiner

Roman Šeiner

7. 11. 2011

Blizzcon akce se letos velmi povedla. Turnaje, plno zajímavých novinek, a nakonec i koncert Foo Fighters. Vypadá to, že nový přídavek může narušit rovnováhu precizně vyváženého multiplayeru. Čtěte postřehy na TOPZINE.cz.

Autoboti! spalte ty potvory! zdroj:Blizzard.com

Kromě výživných informací ohledně super kampaně se spoustou krásných animací víme, že se vrátí do hry určité charaktery z Wings of Liberty. Samozřejmě dredařka Kerriganová, Raynor Mengsk ale i princ Valerian či generál Warfield. Příběh bude tentokráte sledován z perspektivy zergské královny a bude dlouhý zhruba 20 misí.

GameShow: Zahrajte si Uncharted 3 ještě před vydáním. Na FanCity v Praze

Na co však hráči letí nejvíc je seznam jednotek a změn týkající se multiplayeru. Ten se změní pouze pro majitele HotS. Pokud chce hráč zůstat s dosavadním WoL, Blizzard mu v tom nebude nijak bránit. Každá rasa dostane do vínku několik nových jednotek, ale také o některé přijde. Herní mechanismy se mění minimálně.

Elektrický tazer v akci

Terrané budou muset skousnout okleštěného Thora. Nejen že zmizí Javelin rakety pro útok do vzduchu, ale celá jednotka se zdraží a hráč může v daný moment vyrobit jen jednu. Nová jednotka Warhound ale chybějící útok země-vzduch zachraňuje. Hellion se nyní po vzoru Tranformers může změnit v chodícího robota se silnějším pancířem. Reaper může nově regenerovat zdraví, nemá však speciální útok proti budovám.

V USA je více mobilů než občanů. Stačilo k tomu dvacet pět let

Protossové se budou asi cítit nejvíce ublížení, protože už nadále nebudou v mupltiplayeru hratelné ani Carrier ani Mothership. Do vínku přibyla lítačka Tempest s area-of-effect útokem, lítající koule Oracle, která nejen zjistí, co protivník kutí, ale zastaví mu na čas těžbu nebo vyřadí budovu. Zablokuje Spire a zerg nemá na čas přístup ani k upgradům, ani k Mutaliskům a Corruptorům. Třetím do party je Replicant, který se dokáže přeměnit do libovolné ne-masivní jednotky.

Tady Raid nepomůže

Zergské hejno zasyčí radostí. Měsíce proklínaný Overseer je pryč. Nový Viper, taková lítající kobylka. Detekce neviditelných jednotek díky parazitovi na vlastní jednotce, obdoba Dark Swarm z prvnícho Starcrafta, kdy se na daném území vytvoří mrak redukující střelné útoky a energetické schopnosti nebo takový přitahující hák, kterým Viper přitáhne libovolnou pozemní jednotku přímo pod sebe.

Posledním střípkem z nové evoluce je Swarm Host, který funguje jako pozemní Broodlord, jen musí být zakopaný v zemi. Hydralisk dostane upgrade na rychlost, Baneling se může hýbat pod zemí a Corruptor má speciální útok na budovy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PREVIEW: Heart of the Swarm obohatí multiplayer o hovadinky

Hide picture