Menu
FANZINE.cz
Technologie

Preview hry Alice: Madness Returns. Vyzkoušejte slušivou kombinaci násilí a stylu

Redakce

Redakce

15. 4. 2011

Kdyby pan Lewis Carroll věděl, co se s jeho pohádkovým tripem od začátku milénia stalo, určitě by koukal. Alenka nového tisíciletí bude temná a ještě šílenější než kdy dřív.

souboj Alenky a kartového vojáka

Myslíte si, že je jsou hry kartami bezpečné? Zdroj: ea.com/alice

Nutno dodat, že jí v titulku uvedená kombinace  moc sluší. Je tomu už 11 let, co se po smrti rodičů Alenka dostala do psychiatrické léčebny. (Skoro jako v nejnovějším filmu Zacka Snydera, Sucker Punch, že?)

Psal se rok 2000 a hra American McGee Alice slavila úspěch. Teď krátká odbočka – American McGee je člověk, který spolupracoval na prvních hrách ID software, pak odešel, navrhl Alenku, a bohužel už ničím pořádně nebodoval.

Jeho jméno se však hojně objevuje v názvech her. Nejspíš proto, že s americkým akcentem jednoduše dobře zní. Není sice zárukou kvality, ale minimálně nápady má. Teď se vrací ke kořenům, zpět k Alence a Wonderlandu.

Příběh obyčejného šílenství

Jeho Říše divů je však tmavé a hlavně smrtící místo k návštěvě. Jak název pokračování napovídá, v Alenčině hlavě se něco znovu pokazilo. Hlavní hrdinka sice už není v blázinci, zestárla o dekádu a je z ní mladá žena, ale stále se léčí u jednoho londýnského psychiatra.

Pořád se totiž nezbavila hrůzných halucinací, které postupně ještě nabírají na intenzitě. Musí se tak znovu vrátit do Říše divů a bojovat o své duševní zdraví, a snad i zjistit pravdu o smrti rodičů. Autoři tentokrát slibují takřka psychologické drama.

Na nějakou věrnost literární předloze se tedy moc hrát nebude, což na druhou stranu dává tvůrcům volnost a my se můžeme těšit, kdo se jak změní, na které známé a za jaké situace narazíme.

Zajímavý může být také kontrast mezi místy, kde se hra odehrává, temným viktoriánským Londýnem a šíleným, ale pestrým Wonderlandem. Styl hry se nebude lišit od prvního dílu, půjde o mix rubačky se skákačkou. Cesta vpřed je lineární a často ji zkříží nějaký nepřítel či boss.

Alenka letí

Sny sou krásný, sny se zdaj...

Ve hře má být několik různých prostředí, kterými si v kůži Alenky projdeme, každé s unikátními nepřáteli. Například Queensland, kam jsme se podívali už v prvním díle, je zde v troskách a kartoví vojáci vypadají poněkud zombifikovaně.

V úrovních mají být přítomny skryté bonusy, a i díky nim se dívce budou vracet vzpomínky na požár, který zabil její rodinu. Sama Alenka se na procházce říší divů stává svojí idealizovanou verzí – je krásnější, fyzicky a hlavně psychicky silnější, takže protivníci se můžou těšit na pořádný nářez.

Čím budeme kosit?

Výzbroj hlavní hrdinky v krvavých šatičkách na první pohled vypadá zajímavě a dost ujetě. Vrátí se starý známý řeznický nůž (vorpálový meč), se kterým vypíchneme očko třeba zlé konvici. Další hračkou na boj zblízka je hrací koník (koňská hlava na tyči), který slouží jako palcát.

Mlýnek na pepř se proměnil v kulomet, a za těžký kalibr je tu konvice, tedy kanón. Navíc s ní lze nastražit bomby, převlečené za hezounké králíčky. A konečně k obraně před nepřáteli a jejich projektily, které jim můžeme odrážet i zpátky, slouží epesní paraplíčko.

Podle American McGeeho je každý nepřítel ve hře puzzle sám o sobě, a každý si bude muset přijít na to, jakým způsobem se protivníků zbavit. Jako nejjednodušší způsob se jeví kombinování zbraní.

Alenka se však bude zvětšovat i zmenšovat, díky čemuž nejen uvidí jinak neviditelné plošky či nápisy, ale porazí i nepřátele. Hra zatím zaujme hlavně vizuálním stylem, z obrázků a trailerů čiší podivná, hororová atmosféra a šílenství, a doufejme, že nebude chybět ani trocha toho ujetého humoru. 

Šílená Alenka se tak opět vrací spolu se spoustou krve, nádherným prostředím a bizardními nepřáteli. Vypadá to, že je vše při starém, jen v moderním grafickém hávu. Pokud nebude příběh nudný a gameplay stereotypní, má celkem solidní šanci na úspěch.

Pamětníky prvního dílu jistě potěší, že hudbu má znovu na starost Chris Vrenna. Hra od týmu Spicy Horse vyjde kromě PC i na konzole Xbox 360 a PlayStation 3 již 14. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview hry Alice: Madness Returns. Vyzkoušejte slušivou kombinaci násilí a stylu

Hide picture