Menu
FANZINE.cz
Technologie

Preview hry Resident Evil: Operation Racoon City. Bude návrat ke kořenům ještě bavit?

Redakce

Redakce

26. 4. 2011

RES RCNový přírůstek do série Resident Evil bude samozřejmě využívat tradičních trademarků série a po delší době se  znovu podíváme do Racoon City, města, kde zombie epidemie vypukla. Už se těšíte na exkurzi?

Resident Evil Operation Raccoon City - Zombie idylka

Na první pohled klasický zevlák z nádraží, na druhý zombík z Raccoon City zdroj:capcom.com

Tentokrát se ale Capcom a Slant Six nově ohlášenou kooperační akci s prvky hororu všem určitě nezavděčí. Hra bude mít návaznost na dřívější díly, ale čekají na nás velké změny, možná větší než je zdrávo. Že se hráč bude pohybovat v temném, mrtvém městě zaplaveném zombíky, je jasné. V kooperačním módu si zahrajeme za ty špatné, tedy Umbrella Corporation, která má vlastně celou tuhle záležitost na svědomí.

Proti nám se postaví tedy nejen zombie (tj. důkazy, které je třeba zničit), ale i přeživší včetně nepřátelské jednotky Spec Ops a Leona Kennedyho. Pokud je to někomu povědomé, má bod, hra se odehrává v roce 1998 na pozadí událostí známých z Resident Evil 2 a 3. Posledně jmenovaného navíc budeme moci zabít a změnit tak historii. To zní sice lákavě, ale doufejme, že se s tím tvůrci vypořádají tak, aby si nezbořili celý kánon RE.

„Vo co go?“

Hra i akce by měly být celkově rychlejší, pohyb i střelba zároveň, není tu už nic zakázaného, což je znatelná výhoda proti šouravým zombíkům, kterých ale bude asi o poznání víc. Navíc se určitě mihne i nějaký ten spešl zombák, či boss, který nepůjde sundat nijak snadno. Ostatně už v traileru se jeden celkem cool objeví. Jak už jsem zmínil, hráč bude součástí čtyřčlenného komanda Umbrella Corporation, a každý si bude moci zvolit jednu z charakterních postav.

Resident Evil Operation Raccoon City kryt

Udělat si kryt ze zombie policisty? Proč ne...

Ty se samozřejmě liší ve svých schopnostech, Bertha je zdravotník, což se bude hodit určitě, ale že na potkání rozdává zelené kytičky, s tím asi nepočítejme. Co však může poskytnout ostatním je injekce adrenalinu, která jim řádně zlepší přesnost. Dál tu máme Vectora stealth experta, Beltwaye, který je přeborníkem na ničení všeho druhu a konečně Spectre, vidím všechno s infračervenými brýlemi. Jak už to tak bývá, bez pomoci ostatních členů týmu se městem moc dlouho neprojdeme.

Kromě kampaně má být přítomen ještě mód 4 vs. 4, kde si to vaše jednotka rozdá přímo s jednotkou Spec Ops. I během této bitky si nemrtví nedají pokoj, a body tak poplynou nejen za zabité nepřátelské jednotky, ale i za jednotlivé zombíky.

Kdo by si pomyslel, že ze survival hororu jednou stane mix Counter Strike a Left 4 Dead, co? Nechme se překvapit, jak se autoři s touhle odbočkou poperou a jestli přinesou i nějaké nové nápady. Zatím to na přehršel invence nevypadá, ale třeba to bude alespoň zábava. Pravdu se dozvíme ke konci roku asi na tradičním trojlístku PC, PS3 a X360.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview hry Resident Evil: Operation Racoon City. Bude návrat ke kořenům ještě bavit?

Hide picture