Menu
FANZINE.cz
Technologie

Preview: Jurassic Park The Game

Jakub Bilko

Jakub Bilko

25. 2. 2011

Přestože si fanoušci na čtvrtý díl Jurského parku ještě nejspíše dlouho počkají, Telltale Games, autoři známých adventur jako je Monkey Island, Návrat do budoucnosti nebo kriminálka CSI, přichází se zcela novým herním titulem, který potěší všechny fanoušky trilogie o obřích veleještěrech. Můžeme se těšit na řešení některých konspirací?

Jurassic Park: The Game - souboj dvou dinosaurů

Dva kohouti se rvou, ehm..dva dinosauři. Zdroj:telltalegames.com/jurassicpark

Od Telltale Games jsme vždycky očekávali adventury, které nám přinášely komiksovou grafiku, zapojení mozkových buněk a v neposlední řadě dávku humoru. Po nedávno vydaném Návratu do budoucnosti, který jakožto filmová adaptace zapůsobil vesměs dobře, se tentokrát vrátíme do dávné minulosti, respektive se bytosti z dávné minulosti ocitnou v současnosti. Zdá se vám to trochu zamotané? Nevadí, vezmeme to všechno pěkně popořádku.

Mládě Triceraptopse blokuje průjezd

Mládě Triceratopse nechce uvolnit cestu, násilné způsoby nejsou povoleny, zdroj:telltalegames.com/jurassicpark

Jurassic Park: The Game přináší úplně odlišný styl hraní, na který jsme byli u Telltale doposud zvyklí. Na první pohled poznáte změnu v grafické prezentaci hry. Ta již nemá komiksové či cartoon prvky, ale je adekvátní realističtějšímu pojetí hry. I když se nejedná o vypilované obličejové grimasy á la L.A. Noire, nevypadá hra vůbec špatně, zejména co se modelů dinosaurů týče.

Do děje se ponoříme v podobě vážnějšího příběhu a na ostrově Isla Nublar filmové trilogie navážeme na události Spielbergova prvního velkofilmu s vyhynulými ještěry v hlavní roli. Pakliže patříte (nebo jste patřili) mezi fanoušky filmu mága z Ohia, určitě si vzpomenete na tu část, kdy se Dennis Nedry snaží propašovat dinosauří embrya do konkurenční organizace, záhy je ale zabit masožravým ještěrem a nádobka s embryi je ztracena pod nánosem bahna. Vedoucí designer hry s úsměvem potvrdil, že ho vždycky zajímalo, co se vlastně se zmiňovanou nádobkou stalo. Z toho můžeme usuzovat, že zmiňovaná přepravka bude hrát v příběhu jednu z klíčových rolí.

I když se vývojáři od tradiční tvorby odklonili, stále se však žánrově jedná o adventuru, takže se čas od času objeví nějaký ten puzzle. Akční složku hry tvoří takzvané quick-time eventy, jež byly do hry implementovány. Budeme tedy muset správně mačkat tlačítka, která se nám budou postupně objevovat na obrazovce. Tím hra nutí hráče rychle jednat. Právě kvůli tomuto prvku je hratelnost lehce přirovnávána k Heavy Rain. V případě špatného stisknutí tlačítka dojde k alternativní akci, která může mít za následek smrt dané postavy. Když například dospívající dívka jménem Jess běží směrem ke kontrolní místnosti, neobejde se to bez povšimnutí Tyranosaura Rexe, následuje quick-time event sekvence.

Váš omyl může T-Rexovi dopřát pochutnáníčko a vy vidíte pouze končetiny, které trčí ze žvýkající tlamy. Každopádně není ve hře dovoleno umírání klíčových postav, takže si můžete quick-time event pohodlně zopáknout. Schválně, kolik lidí se před postupem podívá na animace smrti?

Foto: T-rex

Skoro jako vrcholná scéna z prvního filmu Zdroj:telltale.com/jurassicpark

Zatím nevypadá druhá filmová adaptace Telltaleovských vůbec špatně. Pakliže máte rádi dinosaury nebo se v jejich blízkosti cítíte dobře, rozhodně si na novou epizodickou hru počkejte. Skalní fanoušci Jurského parku a Stevena Spielberga by také nemuseli ohrnovat nos. My ostatní budeme doufat, že hra bude vyvážená, co se akce a puzzlů týče, ale rozhodně zatím dáváme novému Jurassic Park: The Game šanci. Hra by měla vyjít v dubnu letošního roku na PC, PS3, Xbox 360 a Wii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview: Jurassic Park The Game

Hide picture