Menu
FANZINE.cz
Technologie

Preview: Shaun White Snowboarding – sněhová lavina se řítí

Redakce

Redakce

26. 10. 2010

Pokud se o snowboarding zajímáte delší dobu, jistě vám jméno Shaun White něco říká. Tento mladík má důvod, proč na sebe být hrdý, nejen že je skvělý jezdec na skateboardu, ale také mu není cizí snowboard. Zlatá medaile z olympiády jen dokazuje, že se nejedná jen o amatéra.

Triky jsou základem každé podobné hry Zdroj: ign.com

Snad každý z nás hrál hru Tony Hawk’s Pro Skater, která hráči umožňovala volně jezdit celé dvě minuty. Jak tomu tak bývá, vše se vyvíjí a hry samozřejmě také. Zvětšuje se svět, kde se máte možnost ve sportovních hrách pohybovat. Ubisoft si bere inspiraci a snaží se vytvořit ohromný svět plný zábavy. Pro své veselé a akční řádění bude mít hráč celé čtyři horské lokality od Aljašky až po Japonsko. Stále se vám nezdá být počet oblastí dostatečný? Věřte, že jednotlivé oblasti jsou rozděleny dále na tři části. V jedné se budete po kolena bořit ve sněhu a snažit se nahnat rychlost, v další nebudete stíhat uhýbat mezi stromy (které dají dost zabrat vašemu hardwaru oproti jiným lokacím) a poněkud nudný je ski park, ale i zde si užijete hodně srandy.

Saun White snowboarding klade velký důraz na fyzikální zákony, proto budete mít v těžko prostupných terénech občas problém. Pokud hodláte skákat z velkých svahů, je jasné, že fyzika poškádlí i vaši postavu. Samotné triky byly snímány moution capturingem, díky tomu jsou obzvláště povedené, i když se nějaké chybky stále najdou.

Extrémní skoky a kamarádi, taky dotváří atmosféru Zdroj: ign.com

Celkový dojem z hraní skvěle doplňuje kamera, která se dynamicky přizpůsobuje vaší pozici, takže pokud jedete jen tak po svahu, je vám v patách. V okamžiku, kdy se hodláte pokusit o skok ze svahu, se oddálí a poskytne vám pohled pro dostatečné načasování skoku, v letu ze svahu vás stylově obletí a při dopadu naopak zabere postavu tak, aby bylo vidět, jak se jí napínají svaly.

Hra obsahuje vedle single-playeru, také multi-player a právě zde vám SWS nabídne možnost hrát maximálně s 16 – 32 hráči zároveň. Budete se moct chlubit svým umem a samozřejmě i oblečením, kterého bude ve hře opravdu dostatek. Šatník  ale nebude jen vizuální prvek, bude působit i jako sociální indikátor a určovat váš postup ve hře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview: Shaun White Snowboarding – sněhová lavina se řítí

Hide picture