Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Preview Shift 2 Unleashed. Sesadí současné vladaře závodních simulátorů?

Dominik Butschek

Dominik Butschek

23. 3. 2011

Shift 2 Unleashed útočí na pozice simulátorů, jako je Gran Turismo a Forza Motorsport. Povede se mu vyrovnat těmto titánům?

Brzdy v zatáčkách půjdou do ruda                                               Zdroj: distributor hry

Na podzim roku 2009 vyšla pod hlavičkou série Need For Speed hra jménem Shift. Tento počin od Slightly Mad Studios přinesl do série NFS nový styl. Tedy realistickou simulaci, která se vůbec nepodobala arkádovému zbytku série. Shift byl natolik úspěšný, že vzniká druhý díl, ve kterém se má ztrácet hranice mezi hrou a realitou.

Spálené pneumatiky na Masarykově okruhu

Můžeme se těšit na ještě realističtější jízdní model, na kterém spolupracovali doopravdoví profesionální závodníci. Kde nám první díl prominul chyby, tam nás dvojka nechá vyletět ze zatáčky a ještě se nám vysměje do tváře. Taková je totiž realita. Jedna chyba může být tou jedinou chybou.

Podobně jako v prvním díle budeme mít kompletní nadvládu nad nastavením automobilu. To umožní vytvořit unikátní auta a přispůsobit si je svým požadavkům. Zvýšení akcelerace nám například může pomoci v driftech, ale na delší trať s mnoha rovinkami budeme chtít soupeře předjet ve vysokých rychlostech.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/need-for-speed-shift-2/]

Vedle slavných zahraničních okruhů jako jsou třeba Ebisu, Nürburgring a Silverstone, se ve hře objeví i Brněnský Masarykův okruh. Díky tomu, že Masarykův okruh pořádá i jízdy pro veřejnost, můžeme si ho už teď jet natrénovat a ve hře ukázat všem zahraničním hráčům, zač je toho loket.

Tma, bahno a létající součástky

Podle screenshotů se občas ocitneme i mimo asfalt a tam platí heslo Pokud máš čisté auto, nejezdíš dostatečně tvrdě. Ano, konkurence bude tentokrát ještě dravější a pokud se chceme prosadit, budeme muset ukázat, že máme tvrdé lokty. Vyhýbání se kusům nárazníků a jiných součástek bude na denním pořádku, ale když si nedáme pozor, budou ty součástky naše.

Natrénujte si Brněnský okruh ještě před vydáním hry!

Další novinkou budou noční závody. Tady budeme muset jezdit opatrně, už žádné narážení do zadku protivníka, abychom si zachránili pokaženou zatáčku. Ve tmě bez světel moc daleko nedojedeme a orientovat se jen podle zadních světel jiného auta jednoduché není.

Protivníci si nás budou hlídat, zejména v zatáčkách, kde nikdo nechce přijít o svoji výhodu. Zatáčky jsou slavné, jak v tom pozitivním, tak v tom negativním smyslu. Za některými je travnatá plocha, ale někde je betonová zeď. A pokud je nebudeme respektovat, v některé z nich necháme novou odřeninu.

Ztratit světla znamená většinou tvrdý konec.

Shift 2 v nás bude chtít vyvolat intenzivní adrenalinový zážitek, na který jen tak nezapomeneme. Atmosféru vylepší novinka v podobě pohledu z helmy. Náš výhled bude omezovat vizor a naše virtuální hlava se bude muset otáčet do zatáček, abychom viděli, kam jedeme. Nejvíce poznat to půjde v driftech, kdy se prakticky díváme bočním oknem na trať.

Apríl!

Hra vyjde přesně na apríla, tedy 1. dubna. Můžeme se tedy těšit na ještě realističtější závody, agresivnější protivníky, více aut a okruhů než kdy dříve. Konkrétně 145 modelů aut, od starších retro až po nejnovější supersporty. Bude k dispozici několik kategorií, ale pro postup si budeme moct vybírat, takže pokud někomu nepůjde driftování, může zkusit štěstí v GT. Hra vyjde jak pro PC, tak pro Xbox i Playstation 3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview Shift 2 Unleashed. Sesadí současné vladaře závodních simulátorů?

Hide picture