Menu
FANZINE.cz
Technologie

PREVIEW: Tera online se chce stát duchovním nástupcem série Lineage

Redakce

Redakce

25. 4. 2012

Oficiální vydání nové akční MMORPG v Evropě a USA se blíží. Slibuje zcela nový herní svět, rozmanitá povolání a možnost vyzkoušet si onlinovku zase trochu jinak.

 

[album: https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/TERA/|width=660]]

V uplynulých měsících proběhla řada beta testů připravované onlinovky, která nese jméno Tera. Po jistých peripetiích spojených s týmem, který hru vytvářel, se můžou fanoušci již v květnu těšit na zbrusu novou hru od společnosti Bluehole Studio. V Koreji ji hrají již více než rok.

Čtěte také: Japonci otevřeli herní restauraci. Nabízí i zombie mozek ve vlastní šťávě

Tera je akční onlinová hra běžící na Unreal Engine 3 designu. Příběh provede hráče rozmanitými lokacemi, které jsou díky grafickému zpracování pastvou pro oči. V Teře mají hráči možnost vybrat si jednu ze sedmi ras (Barak, Amani, Lidé, Vznešení Elfové, Castanikové, Ellinky, Poporiové). Každý z národů má své speciální race skilly, které jej odlišují od ostatních. Dále si mohou zvolit jedno z osmi povolání. Na výběr jsou klasické classy, jako jsou Priest, Mystic, Sorcerer, Warrior, Lancer, Berserker, Slayer a Archer. Každé povolání má svoji specifickou úlohu v partě.

Non-target systém

Díky unikátnímu stylu používání kouzel se liší od ostatních her. Vývojáři nám přináší unikátní non-target systém, kterým Tera vybočuje z řad dalších MMO, jako jsou Lineage či World of Warcraft. Hráči již nemohou zběsile klikat na targetnuté monstrum či hráče, ale musí se aktivně podílet na zaměřování. Na tomto systému spolupracovali vývojáři společně s CCP Gamers a jejich úspěšným PLEX, který se objevil v EVE Online.

Non target systém je jednou z unikátností hry Zdroj: Autorka

V zaměřování pomáhá hráči kurzor, který mu taktéž ukazuje level hráče či NPC a vzdálenost. Každé kouzlo má totiž omezený range. Další zajímavostí je možnost Locked-On, která je specifická pro některé skilly, jako jsou třeba některé healovací kouzla či sleep. Když hráč použije tento typ kouzla, jeho target zezelená a skill se na něm v uvozovkách uzamkne. Může jej tedy použít na konkrétní cíl a nemusí hledat mezi monstry, koho to má vlastně zaměřit.

Letem světěm

Jelikož je Tera onlinová hra, nabízí další možnosti boje hráč versus hráč či guidla versus guilda. Guildy mohou mezi sebou uzavírat spojenectví, nebo naopak bojovat doslova na život a na smrt, a také mohou ovlivňovat politiku na serveru. Politický systém je další z unikátností, které hra v takzvaném end game nabízí.

Čtěte také: Japonci vymysleli nový trhák. Autobusová poutka s videohrami

Během cestování po světě plní hráči hlavní linii questů, která je provází celým příběhem Tery. Navíc mají také možnost plnit vedlejší úkoly, které jim pomáhají při získávání zkušenostních bodů a vyšších levelů. Díky questům získávají hráči lepší zbroj a zbraně. Samozřejmě tu ale funguje také možnost si věci postavit.

Cestovat hráči mohou díky Teleport Masterům, kteří se nachází v každém větším městě, na delší vzdálenosti se dá využít let na Pegasech či mohou využít svého vlastního koně.

Z koňského hřbetu Zdroj: Autorka

Oficiální spuštění je plánováno na 3. května 2012.

Ukradená hra a žaloba

Na závěr ještě malá perlička. V roce 2007 podala jihokorejská společnost NCSoft žalobu na Bluehole Studio. V tentýž rok dal totiž jeden z hlavních vývojářů podílejících se na tvorbě Lineage 3 výpověď a většina týmu pracující s ním se rozhodla taktéž odejít. S sebou si však vzali část projektu Lineage 3.

O pár let později se korejský civilní soud rozhodl tyto osoby společně s Bluehole Studio odsoudit za krádež cenných obchodních tajemství a NCSoft požadoval 2 miliony dolarů a zákaz vydání Tery. Letos podal NCSoft novou žalobu, v níž požaduje zákaz provozu Tery na území USA, jelikož tvrdí, že mají nárok na autorská práva.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PREVIEW: Tera online se chce stát duchovním nástupcem série Lineage

Hide picture