×
FANZINE.cz

Preview plošinovky Trine 2. Do pohádky a zase zpátky

Konečně se blíží jaro, a to nám kromě lepšího počasí přinese i nášup nových her. Jednou z prvních vlaštovek má být Trine 2. Jako správná dvojka bude mít všechno lepší, hezčí a větší a pokud to tvůrci jen z části dodrží, bude to zkrátka pecka!

Kouzelný svět Trine 2
Dojde i na krmení žab zdroj: trine2.com

Pro toho, kdo snad původní dílko finského studia Frozenbyte minul, malá rekapitulace. Malý nezávislý vývojářský tým před rokem vydal hru, díky které ke štestí, penězům a úspěchu přišel. Tou hrou bylo Trine, pohádková fantasy plošinovka, na kterou bylo opravdu radost pohledět a s hratelností na tom také nebyla nijak zle.

Do rukou se nám dostal kouzelník, rytíř a zlodějka, každý s rozdílnými schopnostmi. Ať už sami, přepínáním se do všech tří charakterů nebo v kooperaci (offline) se dvěma kamarády, jsme procházeli po krásně modelovaném světě, řešili hádanky a mlátili kostlivce. Není divu, že si hra získala nejen pamětníky The Lost Viking, ale i spoustu dalších fanoušků. Nikoho tedy nepřekvapí, že tu po roce máme dvojku. Co bude tedy nového?

Trine 2 Magovy komnaty
Prohlídka mágových komnat zdroj: trine2.com

Pro začátek je třeba říct, že když něco funguje, tak proč to měnit. Vývojáři si toho jsou dobře vědomi, a tak si vzali k srdci některé připomínky hráčů i recenzentů a snaží se dovést původní hru k dokonalosti. Asi největší novinkou druhého dílu bude online multiplayer. Nyní si budeme moci zahrát kooperativně až ve třech hráčích přes internet nebo skrze služby Playstation Network a Xbox Live. Offline multiplayer z prvního dílu samozřejmě také zůstává.

Větší důraz má byt kladen na příběh, a i když se setkáme se starými známými z jedničky – rytířem, kouzelníkem a zlodějkou – i oni se trochu změní. Jejich charaktery mají mít větší hloubku a došlo i na úpravu schopností. Není vyloučeno, že pár schopností ubude a přibudou nové, konkrétně zlodějka Zoya umí nově zpomalit čas, čaroděj Pointius může pomocí levitace vrhat předměty po nepřátelích a válečníkovi Amadeovi přibyla možnost házení kladiva.

Válečník a pekelný stroj
Správný rytíř se ani hádanek nebojí zdroj: trine2.com

Prostorové hádanky budou větší a důmyslnější než minule a u žádné prý neexistuje jen jedno řešení. Využití hrdinů v úrovních je tentokrát i s ohledem na větší důraz na multiplayer rovnoměrnější než posledně a kromě nových nepřátel se dočkáme úpravy RPG systému, který má hrát větší roli. Pro všechny fanoušky původní hry je také jistě dobrou zprávou, že hudbu opět obstará skladatel Ari Pulkkinen.

Přepracovaný enginu slibuje nové grafické finesy jako efektnější stínování, osvětlení a rozanimování veškeré vegetace. Trine 2 by tak svým způsobem mohlo být jednou z nejhezčích her na trhu.

Je jasné, že pár novinek si vývojáři nechali pro sebe, a pokud se na hru těšíte tak jako já, nezbývá než vyhlížet, kdy se tenhle skvost objeví v digitální distribuci. Hra vyjde na PC, Xbox 360 i Playstation 3.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..