Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Při natáčení Hobita byly využity 3D tiskárny. Natiskly zbraně i masky

Dan Lechmann

Dan Lechmann

2. 8. 2012

FOTO: Fotografie z připravovaného filmu Hobit

Očekávaný snímek na motivy románu J. R. R. Tolkiena je dotočen a všechna práce se teď přesouvá do střižny. Již v prosinci tohoto roku také uvidíme, jak byla využita fascinující technologie 3D tiskáren.

video
play-sharp-fill

Po 266 dnech natáčení na Novém Zélandu je Peter Jackson hotov, odkládá všech osmačtyřicet 3D kamer a se svým štábem nyní usilovně pracuje, aby dal filmu finální tvar. Vše zelené se musí proměnit v nádherný svět Středozemě. Do karet mu přihrává i nová technologie 3D tiskáren, za jejichž pomoci se tiskly zbraně, masky a další rekvizity už při natáčení předchozí trilogie.

Jeho majstrštyk, jaký předvedl v trilogii Pán prstenů, zaručeně oceníme i u Hobita, a milovníkům krás Nového Zélandu jistě nezůstane jedno oko suché.

Glum i jako režisér

Andy Serkis, představitel jedné z hlavních postav – Gluma, tentokrát usedl i do režisérského křesla, aby vedl druhý natáčecí štáb. Na nedávném festivalu Comic-Con 2012 sdělil: „Natáčení s druhým štábem není jen točení ručních záběrů nebo drobných scén. Je to hlavně o tom sdílet určitou vizi.“

Společně s mnoha fotkami režisér zveřejňoval na internetu i své video-blogy, ve kterých provází diváky exteriéry i interiéry během natáčení nejočekávanějšího filmu letošního roku. Celkem Jackson publikoval osm videí, ve kterých ukázal kostýmy i herce, kulisy i krajinky, a zažehl tak zvědavost u všech fanoušků.

Čtěte také: Z filmového Hobita může být trilogie, přiznal režisér Peter Jackson

Původně plánované dva díly by se do budoucna měly rozrůst o třetí díl. Uvidíme, jestli se nakonec příběh rozdělí do osvědčené trilogie.

První díl s podtitulem Neočekávaná cesta dorazí do České republiky 13. prosince.

Hobit: Neočekávaná cesta

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland

Režie: Peter Jackson

Hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Eric Vespe, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Christopher Lee

Premiéra v ČR: 13. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Při natáčení Hobita byly využity 3D tiskárny. Natiskly zbraně i masky

Hide picture