×
FANZINE.cz

Přilétá nový Miyazakiho animovaný skvost. Tentokrát bude životopisný

FOTO: The Wind Rises Miyazaki
Když animace dostane křídla. Zdroj: distributor filmu

Legendární japonský režisér dech beroucích animovaných filmů Hayao Miyazaki přichází po 5 letech se snímkem o letadlech a poezii The Wind Rises. Představí ho na festivalu v Torontu.

Když animace dostane křídla. Zdroj: distributor filmu

Hlava filmového Studia Ghibli a tvůrce kultovních titulů Princezna Mononoke a Cesta do fantazie se po svém posledním filmu Ponyo (2008) se na delší dobu odmlčel, aby nás nyní opět fascinoval svou další precizní a hlavně nádhernou vizí. Trailer k filmu The Wind Rises a velký úspěch snímku v Japonsku dokazují, že jeho prezentace na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu TIFF letos v září bude stát za pozornost.

Děj se točí kolem dvou japonských osobností, básníka se jménem Tsatsuo Hori a dizajnéra slavných letadel Zero fighter Jiro Horikoshiho. Zobrazování skutečných historických událostí a reálných lidských příběhů však nezmenšuje fantastičnost a krásu, které umožňují neustálý balanc na hraně reality a snu.

S tématem války se vyrovnával i Hrob světlušek (1988) z dílny Studia Ghibli, který bolestným způsobem sledoval osud dvou sourozenců v době války. Podobně silné emoce a poezii jejich zobrazení můžeme po zhlédnutí traileru čekat i nyní.

Termíny evropských premiér nejsou bohužel zatím známé, snad se ale filmu dočkáme ještě v tomto roku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..