Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Přinášíme trailer Mortal Instruments: Město z kostí. A datum premiéry

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

28. 11. 2012

!Exkluzivně!Fantasy ság není nikdy dost, řekla si kdysi spisovatelka Cassandra Clare. A přinesla světu nyní již hexalogii o mladé Clary, z níž se stává bojovnice proti démonům. Přinášíme trailer filmu s českými titulky a také datum premiéry.

video
play-sharp-fill

První díl Mortal Instruments – Nástrojů smrti vyšel knižně v roce 2007. Jeho filmové zpracování se na nás chystá už za půl roku, a to s podtitulem Město z kostí. Pokud bude film úspěšný podobně jako jiné fantasy ságy (Twilight, Hunger Games), můžeme očekávat i Město z popela, Město ze skla a tři další díly (přičemž šestý zatím není dokončený).

Čtěte také: Upíři, vlkodlaci a jiní ve městech. Pozor na falešnou urban fantasy

Filmové Město z kostí se bude věnovat počátkům Clary Fray (Lily Collins ze Sněhurky), která náhle zjistí, že vidí zvláštní trojici lovců stínů. Je to způsobeno tím, že i její matka byla dříve lovkyní. Clary tak musí jít v jejích stopách, neboť nemrtví, démoni ani upíři nepočkají. Do toho se jí plete její nejlepší kamarád Simon, kterého si zahrál Robert Sheehan, známý ze seriálu Misfits.

Sama Collins je velkou fanynkou ságy Cassandry Clare. „Miluji to. Knižní série Cassandry Clare je úžasná!“ nešetří chválou v rozhovoru pro About.com. Zároveň prý zbožňuje i žánr fantasy a trocha zapálení herce do jeho role nebývá na škodu. Otázkou je spíše režisér Harald Zwart, který má na kontě nového Karate Kida a druhý díl Růžového pantera.

Promluv si s rukou. Zdroj: Bontonfilm

Trailer ukazuje přesně to, co bychom od ságy podobného ražení čekali. Mladou a sympatickou hlavní hrdinku, se kterou se budou moci divačky snadno ztotožnit, i když třeba o knihách zatím neslyšely. K tomu se přidávají superschopnosti a boj proti zlu. O tom, jaké budou dialogy nebo zahrané jednotlivé postavy, se toho ale z ukázky moc nedozvíme. Počkejme si tedy s hodnocením na srpen příštího roku.

Mortal Instruments: Město z kostí (Mortal Instruments: City of Bones, The)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
Kanada, 2013

Režie: Harald Zwart
Hrají: Lena Headey, Lily Collins, Jonathan Rhys Meyers, Kevin Durand, Robert Sheehan, Jamie Campbell Bower, Jared Harris, Kevin Zegers, Aidan Turner, Jemima West, Stephen R. Hart, Godfrey Gao, CCH Pounder, Robert Maillet, Elyas M’Barek, Harry Van Gorkum, Chris Ratz

Premiéra v ČR: 29. srpna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přinášíme trailer Mortal Instruments: Město z kostí. A datum premiéry

Hide picture