Menu
FANZINE.cz
Komiks

Připravovaná řada Undertow prý nabídne Atlantidu v novém světle

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

24. 2. 2014

Pro člověka je dalším krokem prozkoumání a dobytí vesmíru. Pro obyvatele Atlantidy a celého podmořského světa se jím stala pevnina. Inu, berou to poctivě, z úplného dna se snaží vypracovat k výšinám, stejně jako nejeden samozvaný rapper. Kdo za projektem stojí a co o něm odhalil?

uvodni: Artyom Trakhanov: Undertow

Autorem zajímavě znějící zápletky je Steve Orlando. Neslyšeli jste o něm? Není se čemu divit, jde o veskrze neznámého autora, který po úspěšných místních projektech pro nakladatelství Image a Vertigo dostal volnou ruku pro vlastní komiks Undertow.

Neukousnul si malé sousto, protože v něm tvoří nový svět, kde je právě podmořská společnost kulturně a sociálně vyvinutá, na rozdíl od suchozemců.

Proč by měl být právě tento komiks zajímavý?

Často se na tuto otázku nemá ani cenu ptát, již podle jména autora a umělce se dá se slušnou přesností odhadnout, jestli půjde o pecku, průměr nebo absolutní hrůzu. Tady se ale do hry zapojují dvě neznámá jména.

Artyom Trakhanov, umělec ilustrující Undertow, je ale jedním z důvodů, proč se na komiks těšit. Jeho osobitý styl působí už jen z ukázek jako osvěžující pohlazení, které by mohlo zahojit všechny ty mainstreamové facky, které dostávají čtenáři od Ethana van Scivera a jemu podobných.

Další silnou stránkou je (alespoň to tak zatím zní) příběh. Podmořský národ zdaleka není vyhynutou legendou, ani se neschovává v bájné Atlantidě pod vládou syna moří, kterému by jen tak vyrostly křidélka na nohou. Je to nejvyspělejší společnost na Zemi, která se, jak už se tak stává, rozdělila na bohaté a chudé.

Artyom Trakhanov: Undertow

A pak přišli zloději a chytřejší zloději, kteří si říkali politici. Na párty dorazila i jejich kamarádka korupce a dopadlo to u nich stejně jako u nás. Samozřejmě se taky objevila opozice, která navrhla, že se dá prostě odejít na souš a nechat všechen společenský odpad na dně moře.

Jde tedy o příběh pionýrů, kteří zdrhají před systémem, ve kterém se nikdy nedočkají rovnoprávnosti a spravedlnosti. Útěk a naděje se setkávají s nebezpečím a překážkami, nebylo by se čemu divit, kdyby došlo k vnitřním rozporům, zradě, lásce a dalším srandám.

Pokud se komiks podaří tak, jak se zatím plánuje, předem palec nahoru, máme se na co těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připravovaná řada Undertow prý nabídne Atlantidu v novém světle

Hide picture