Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Pro Michaela Marshalla Smitha už Není cesty zpět

Redakce

Redakce

28. 11. 2010

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo vytvořit si svá vlastní pravidla, podle kterých by se řídili ostatní? Nebo se vám nelíbí dnešní nastavený systém a chtěli byste žít jinak? Potom si nenechte ujít knihu Není cesty zpět od slavného britského autora Michaela Marshalla Smitha, za kterou získal Cenu Augusta Derletha a po vydání ve Spojených státech ještě Cenu P. K. Dicka.

Ilustrace na obálce knihy Není cesty zpět Autor: Jiří Grus

Město rozdělené do jedinečných Čtvrtí, zaměřených podle vkusu a zálib obyvatel, kteří v daných zónách žijí. Nesplnitelný sen? Ne, s pomocí umělé inteligence je možné všechno. V jedné Čtvrti převládá zločinecký život, ve druhé žijí vynálezci, v další lidé přežívají v přesvědčení, že jsou jediní pozůstalí obyvatelé po jaderné válce. Zenda Rennová z Akčního centra musí jednoho dne řešit problém se zmizením osoby, a tak si najme soukromého detektiva Starka. Je to totiž jediný člověk, který může vnést světlo do případu, v němž nic není snadné, minulost se mísí s budoucností, technologie s realitou. Času není nazbyt a nezbývá nic jiného, než jít vpřed.

Dětství známého spisovatele Michaela Marshalla Smitha provázelo cestování, navštívil Floridu, Jižní Afriku, Austrálii. Debutoval s povídkou Muž, který kreslil kočky, se kterou získal ocenění British Fantasy Award za nejlepší krátký příběh.

obálka Michael Marshall Smith: Není cesty zpět

Lehkost, s kterou britský autor proplouvá mezi jednotlivými žánry, ať už jde o horor, fantasy, nebo detektivku, se ukazuje také v jeho tvorbě. Druhý román o boji klonů proti nespravedlnosti a těžkému osudu Náhradníci upoutal i Stephena Kinga nebo Stevena Spielberga, který na něj zakoupil filmová práva. Smith je také autorem sériového vraha v detektivní knize Slamáci, nebo románu Jeden z nás.

Není cesty zpět vyšlo v polovině listopadu v nakladatelství Epocha jako první kniha nové edice Fantastická Epocha.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pro Michaela Marshalla Smitha už Není cesty zpět

Hide picture