Menu
FANZINE.cz
Technologie

Prodej figurky Steva Jobse nejspíš zatrhnou jeho pozůstalí

Marek Jedinák

Marek Jedinák

9. 1. 2012

Figurka Steva Jobse, jež se nedávno objevila na trhu, zřejmě zase brzy zmizí. Rodina technologického génia nemá podobné výstřelky příliš v lásce a považuje je za neetické.

Figurka je natolik propracovaná, že je dokonce detail jejího obličeje od originálu téměř k nerozeznání. Zdroj: výrobce figurky

Výrobce akčních figurek tři měsíce od jeho smrti začal prodávat detailně zpracovanou figurku v měřítku 1/6 včetně neodmyslitelného příslušenství v podobě černého roláku, džínových mrkváčů, tenisek, iPhonu a vyměnitelných dlaní umožňujících různorodou gestikulaci. Ostatní vychytávčičky bude dle tvrzení výrobce  možné dokoupit v budoucnu.

Láska k Apple je stejná jako láska k Bohu. Spotřebitelé vykazují znaky náboženské sekty

To však není vůbec jasné, neboť celá akce vyvolala diskuzi ohledně etických aspektů podobného kroku. Společnost byla nařčena z hyenismu a parazitování na úspěchu zesnulého Jobse. Podobné pokusy o výrobu figurky duchovního otce iPadu byly bezúspěšně realizovány již v minulosti.

Prodeje se však po nedlouhé době podařilo zatrhnout. Fakt, že je nejnovější figurka ze všech pokusů zcela nejvzhlednější, zřejmě Jobsovy pozůstalé nezlomí.

Jestli hraje svoji roli také to, že rodina nedostane žádná procenta ze zisku, se zjistit nepodařilo.

Jedním z mála technických nedostatků jsou podivně zpracované zápěstní klouby

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prodej figurky Steva Jobse nejspíš zatrhnou jeho pozůstalí

Hide picture