Menu
FANZINE.cz
Technologie

Progamer Steven Bonnel setřel internetového trolla. Za zpomalení internetu

Roman Šeiner

Roman Šeiner

7. 10. 2011

Každý to jistě alespoň jednou zažil. Virus v PC není nic příjemného. Pozornost počítačového hackera je ale o dost horší. Jak se s těmito hajzlíky vypořádat? Stačí být jako Steven Destiny Bonnel.

Bohatá slovní zásoba, i to je Steven Bonnel alias Destiny zdroj: youtube.com

Steven Bonnel je profesionální hráč strategie Starcraft 2 a donedávna patřil do uznávaného týmu Root. Po rozpadu týmu se však neuchýlil k podřadné práci ve Wallmartu, ale začal přes justin.tv vysílat živě svoje zápasy. Komunita byla nadšená, Destiny dostával od webu peníze za sledovanost a všechno se zdálo být v pohodě.

Když hráč ztratí připojení

Na scénu však přišel hacker a začal systematicky přerušovat internetové připojení hostitele (Distributed Denial of Service) po celé dva měsíce. Takováto činnost je, nejen ve Státech, ilegální a pro Stevena navíc i ztrátová, protože lidé nemohli sledovat jeho zápasy a ani on sám nemohl hrát. Tím přišel i o nemalý peníz.

Podívejte se na INgSOC. Jízdní kolo budoucnosti s nabíječkou pro iPhone

Hacker nebyl žádné eso. K narušení používal placený program (!) a aby si ztrátu vynahradil, začal Stevena Bonnela vydírat přes Skype (řekl si o 5 500 korun). Ten se mu vysmál a začal jednat. Vytáhl ze Skypu hackerovu IP adresu a jeho kamarád mu zjistil plno informací o jeho facebooku, rodině a bydlišti, včetně telefonního čísla.

Další den Steven zavolal na pevnou linku a zvedl to mladík jménem Jacob, kterému řekl: „Čau, tady tvůj kámoš Steven, mluvím s Jacobem?“ Boreček si nejprve stříknul do gatí a pak rychle zavěsil. Krátce na to zavolal Stevenovi Jacobův otec a omluvil se za chování svého syna a slíbil, že se internetové útoky nebudou dále opakovat.

Tady mají jiné myšky zdroj:Vězniuce Bory

Celá story bude mít jistě parádní dohru, protože předchozí vydírání přes Skype je natočené a zaznamenané. Steven Destiny Bonnel podal případ k obvodnímu soudu a s důkazy v ruce se může těšit na satisfakci. Jistě, ne každý hacker je tak hloupý, jako je Jacob, ale vždy je cesta, jak zjistit, kdo je útočník a obratem mu udělat peklo ze života.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Progamer Steven Bonnel setřel internetového trolla. Za zpomalení internetu

Hide picture