Menu
FANZINE.cz
Literatura

Prosincové knižní novinky: Vyjde nový Červenák i Anita Blakeová

Redakce

Redakce

2. 12. 2011

Měsíce před Vánocemi se to na knižním trhu novinkami jen hemží. Nejinak tomu bylo v listopadu, nejinak tomu bude v prosinci. Tradičně si totiž nakladatelé nechali jedny z nejlepších kousků na advent.

Kapitán Báthory se v nové knize vydává k Věži duchů Autor: Michal Ivan

Laurell K. Hamiltonová: Obsidiánový motýl

Fanoušci drsné Anity Blakové se dočkají deváté knihy s názvem Obsidiánový motýl. Laurell K. Hamiltonová čtenářům přichystala příběh, v němž se objeví lovec specialista Edward. Anitu požádá, zda by mu nepomohla sprovodit ze světa zlo toho nejhoršího kalibru. Jak si s ním drsňačka Anita poradí?

Nakladatelství Epocha pořídilo knihám Laurell K. Hamiltonové nový oděv. Obálek se zhostila Dorothea Bylica a vydavatelství postupně chystá reedice předchozích, často beznadějně vyprodaných svazků. Starý kabát vyměnil už Cirkus prokletých, objeví se v něm samozřejmě i Obsidiánový motýl. Vlastníci předchozích dílů, kteří chtějí mít v knihovničce všechny Anity ve stejné podobě, mohou staré romány do nakladatelství poslat a za poloviční cenu knihy obdrží čerstvý kousek.

Název: Obsidiánový motýl
Autor: Laurell K. Hamiltonová
Počet stran:
560
Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 359 korun

Jacqueline Carey: Kushielovo vtělení

V prosinci vyjde také třetí díl série Kushiel. Jacqueline Carey svou hrdinku Phèdre nenechá na pokoji. Když už si myslí, že má vše za sebou, stáhnou se nad její zemí temná mračna, navíc za ní přijde její úhlavní nepřítel s žádostí o pomocnou ruku. Phèdre tak vyráží na cestu nebezpečnější, než po jaké se kdy vydala.

Špionku a kurtizánu Phèdre českým čtenářům poprvé představilo nakladatelství Triton roku 2009 v knize Kushielova střela. Dva roky poté se překladu dočkal i díl druhý, Kushielova vyvolená.

Název: Kushielovo vtělení
Autor: Jacqueline Carey
Počet stran:
640
Nakladatelství: Triton
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 399 korun

Dan Simmons: Děti noci

Vypadá to, že s knihami Dana Simmonse se v poslední době roztrhl pytel.  Jen letos to byly romány Flashback a Ohně z ráje. Komu by to však zrovna u tohoto autora vadilo?

Nové vydání Simmonsových Dětí noci plánuje nakladatelství Laser-books. V románu s mrazivou atmosférou se americká epidemioložka Kate Neumanová vydává do Rumunska za sirotkem Joshuou, který byl při špatné transfúzi nakažen virem HIV. Vysvětlení, k němuž se Kate dopátrá, ji však nepotěší. Má totiž co do činění s upíry.

Název: Děti noci
Autor: Dan Simmons
Počet stran:
352
Nakladatelství: Laser-books
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 349 korun

Juraj Červenák: Ďáblova pevnost

Chystá se i pokračování historické fantasy série Dobrodružství kapitána Báthoryho z pera slovenského autora Juraje Červenáka. Kornelius spolu s kozákem Voroninem míří do Chorvatska, kde potkávají Nikolu Zrínského, slavného to turkobijce. S ním se vydávají zničit smrtící hrozbu Věže duchů, jež se nachází na území Kanižského ejáletu.

V knize Strážcové Vadínu nám byl Kornelius z rodu Báthoryů představen coby skvělý šermíř i veršotepec. Brána Irkally znamenala jistý zlom. Báthory se stal galejníkem, načež je vykoupen tureckým vzdělancem Čelebim. Změnilo se prostředí a přibylo také fantasy prvků. Zdá se, že nejinak tomu bude i ve třetí části cyklu o protitureckých válkách.

Název: Ďáblova pevnost
Autor: Juraj Červenák
Počet stran:
500
Nakladatelství: Brokilon
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 398 korun

Magazín Fantasy & Science Fiction 01/2011

Ti, kteří mají v oblibě povídkovou tvorbu, by neměli propást vydání magazínu Fantasy & Science Fiction z ledna letošního roku. Ten obsahuje práce několika zahraničních autorů, mezi něž patří Isaac Asimov či Glen Cook. V příbězích se objeví mimo jiné zombie, upíři, dinosauři i prokletí piráty. Na své si přijdou fanoušci všech fantastických subžánrů.

Ani nepovídková tvorba by neměla být vynechána. Zvláště pokud patříte k fanouškům Juraje Červenáka. Ten poodhalí zákulisí série Dobrodružství kapitána Báthoryho.

Předchozí číslo česká edice magazínu Fantasy & Science Fiction vyšlo v prosinci loňského roku.

Název: Magazín Fantasy & Science Fiction 01/2011
Nakladatelství: Triton
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 269 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prosincové knižní novinky: Vyjde nový Červenák i Anita Blakeová

Hide picture