Menu
FANZINE.cz
Literatura

Prosincové knižní sci-fi novinky. Ježíšku, pod stromeček chci kulomet!

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

5. 12. 2013

OBR:  Starfist - ocelová pěstVánoce neodvratně klepou na dveře, obchodní domy září, blikají a znějí koledami, zatímco nákupčí se snaží probít davy ostatních zákazníků a přežít. Zkrátka takové sci-fi. A jaké novinky si pro své čtenáře připravil prosinec?

Starfist - ocelová pěstDavid Sherman, Dan Cragg: Starfist 3 – Ocelová rukavice

Planeta Diamunde doslova přetéká nerostnými surovinami. Poté, co ji ovládnou ozbrojené síly průmyslníka Marstona St. Cyra, čeká Konfederační námořní pěchotu zoufalý boj s mechanizovanými jednotkami nelítostného uzurpátora. Přestože by podle vojenských velitelů mělo jít o snadné vítězství, budou si mariňáci muset projít peklem a k boji používat zastaralé zbraně vyřazené z arzenálu před třemi sty lety.

Vydává nakladatelství Brokilon 9. prosince 2013.

Miroslav Žamboch: Bez slitování – nové vydání

Bakly… postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou; v noci se probouzí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě a ty ostatní. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi; potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka vypadá jednodušeji, než ty předešlé.
První zdání samozřejmě klame. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá. Nemá slitování s nikým, ani sám se sebou…

Vydává nakladatelství Klub Julese Vernea v prosinci 2013.

OBR: Město ze sklaCassandra Clare: Nástroje smrti 3 – Město ze skla

Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?

Vydává nakladatelství Knižní klub 5. prosince 2013.

Ian C. Esslemont: Návrat Rudé gardy

Druhá kniha série Malazská říše. Návrat Rudé gardy nemohl přijít pro Malazskou říši, vyčerpanou válkami a oslabenou zradami a vnitřními rozepřemi, v horší chvíli. Garda napochodovala rovnou do vroucího kotle Quon Tali – srdce Malazské říše – a s jejím návratem přichází vzpomínka na přísahu, slibující věčný vzdor vůči říši. Ovšem v gardě jsou tací, kteří mají temnější plány. A jak vichry války nabírají na síle, pozvedají se starodávné bytosti hodlající prosadit své vlastní tajemné cíle.

Vydává nakladatelství Tallpress v prosinci 2013.

OBR: Plnou parouMartin Šust (ed.): Plnou parou

Proletíme se vzducholodí, pokusíme se spoutat sílu záhadných elementálů, oživíme novodobé Frankensteinovo monstrum či vystoupáme balónem do ohromujících výšin. Většina příběhů se sice odehrává v minulosti, ovšem podíváme se i do doby vzdálené budoucnosti, abychom poznali světy a doby, které sice nikdy neexistovaly, ale bylo by krajně vzrušující, pokud bychom je mohli navštívit i jinak než jen na stránkách knih. Plnou parou zachycuje v uceleném souboru česky vůbec poprvé výrazný fenomén zahraniční fantastiky poslední doby.

Vyšlo v nakladatelství Argo 29. listopadu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prosincové knižní sci-fi novinky. Ježíšku, pod stromeček chci kulomet!

Hide picture