Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Prosincové literární fantasy novinky – Kotleta, Blacková či de la Cruz

Olga Buriánková

Olga Buriánková

13. 12. 2015

Štědrý večer je téměř na dosah a milovníky fantasy pod stromečkem možná čeká nejedna knižní lahůdka. Připravte se na setkání s Howardem, Korněvem nebo Kotletou.

Vlci - František Kotleta: fanoušky letos potěší dárkem pod stromeček. Zdroj: výřez knižní obálky.

Vlci – František Kotleta: fanoušky letos potěší dárkem pod stromeček. Zdroj: výřez knižní obálky.

Pavel Korněv: Příhraničí 2 – Kluzký

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Příhraničí. Podivné místo, kde zákony našeho světa už neplatí. Místo, kde téměř celý rok panuje zima a bojová kouzla kosí nepřátele stejně efektivně jako kulky ze samopalu. Dostat se odtud zpátky do normálního světa se ještě nikomu nepodařilo, ale pro bývalého Patroláře se zvláštní přezdívkou Kluzký je to asi jediná šance, jak ze smrtelně nebezpečné hry bez pravidel vyváznout živý. A to si od jednoho chlápka jenom koupil nůž…

Vydalo nakladatelství FANTOM Print 2. prosince 2015.

Holly Blacková, Cassandra Clareová: Magisterium 2 – Měděná rukavice

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče.

Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…

Vydalo nakladatelství Yoli – Euromedia Group 7. prosince 2015.

Melissa De La Cruz: Následníci – Malin deník

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Tajné zápisky hlavní hrdinky filmu Následníci, který znáte z Disney Channel! Co kdybys s kamarády musela opustit ostrov, na kterém jsi vyrostla, a nastoupit do nové školy, kde by tě všichni nenáviděli? Co kdyby tvoje matka byla nejničemnější žena, která kdy chodila po zemi, a očekávala by od tebe, že jí pomůžeš ovládnout svět, aby ho ona mohla zničit? A co kdybys v té chvíli potkala někoho, kdo by tvůj život obrátil vzhůru nohama?

Vydalo nakladatelství Egmont 8. prosince 2015. 

František Kotleta: Vlci

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází legendární trilogii Bratrstvo krve. Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci.

Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…

Vydalo nakladatelství Epocha 17. prosince 2015. 

Melissa De La Cruz: Následníci – Tajemství Auradonu

walt-disney-naslednici-tajemstvi auradonuPouze pro zasvěcené! Podle nového filmu Disney Channel Poznejte tajné skutečnosti ze života v elitní Auradonské akademii, do které chodí následníci nejslavnějších hrdinů na světě.

Když do akademie nastoupí synové a dcery zloduchů uvězněných na Ostrově ztracených, začne pořádná mela. Z tajných poznámek se dozvíte, co si o sobě navzájem myslí Mal a její kamarádi na jedné straně a původní studenti z Auradonu na druhé. Možná vás to dost překvapí! A navíc pouze v této knížce najdete mapu Auradonu!

Vydalo nakladatelství Egmont 8. prosince 2015. 

Robert E. Howard: Tygři moře

Zdroj: knižní obálka.

Zdroj: knižní obálka.

Sbírka povídek s hrdiny, které mohlo stvořit pouze pero mistra žánru fantasy Roberta E. Howarda.

Cormac Mac Art, válečník – vždy připraven bojovat se silami pekla a nočními můrami, pokud mu stojí v cestě, renegát – Kelt v čele bandy Vikingů bojující proti všem, pirát – pro přítele či jen z žertu by neváhal zaútočit i na věže bájné Atlantidy, vyvrženec – pro svár se svým králem odsouzen k smrti, pokud by se vrátil domů.

Turlogh OʼBrien, irský vyvrženec, strašlivý bojovník a schopný stratég. V mnohých dobrodružstvích, kde sviští meče a bouří vlny oceánu, se setkáte s opravdovými muži. Bojují hrdě a nelítostně a nezaleknou se zla v jakékoli podobě.

Vydalo nakladatelství Laser-books 11. prosince 2015. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prosincové literární fantasy novinky – Kotleta, Blacková či de la Cruz

Hide picture