Menu
FANZINE.cz
Technologie

Průměrný český majitel konzole Xbox 360 je nezadaný a váží pod 80 kg

Marek Jedinák

Marek Jedinák

13. 7. 2012

xbox360 slimVyplynulo z ankety uspořádané společností Microsoft v České republice, jejíž cílem bylo zmapovat některé atributy typického gamera vlastnící konzoli Xbox 360. Podívejte se na výsledky ankety odhalující vzhled nejen řadového nerda.

OBR.: xbox 360 slim

Konzoli Xbox 360 mají v České republice tisíce uživatelů zdroj: microsoft.com

Český department společnosti Microsoft zorganizoval mezi gamery anketu, jejímž cílem bylo zjistit vzhled typického českého hráče na konzoli Xbox 360. Na jinak poměrně běžném výzkumu jsou zajímavé především dvě věci, a sice, že až 59 % hráčů je nezadaných. To není více méně nijak překvapivé, většina lidí by naopak očekávala číslo ještě o dost vyšší.

Čtěte také: Mass Effect 3: Extended Cut odhalil datum vydání. Zbývá už jen pár dnů

Poměrně překvapivým zjištěním se jeví fakt, že více než polovina hráčů váží méně než 80 kg, což tak trochu vyvrací mýtus o tom, že každý pařan musí být automaticky obtloustlý, civilizačními chorobami trpící nerd.

V anketě uvedená data je však nutné brát s velkou rezervou, neboť se hráči museli sami aktivně zúčastnit, díky čemuž nebylo možné pevně stanovit dostatečně reprezentovaný vzorek. Většina lidí má navíc v podobných průzkumech tendenci lhát sama sobě, především pak v otázkách, na které by jinak musela odpovědět nepříliš pozitivně či lichotivě.

Výsledky ankety poskytují zajímavý obrázek o českých pařanech zdroj: microsoft.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průměrný český majitel konzole Xbox 360 je nezadaný a váží pod 80 kg

Hide picture