Menu
FANZINE.cz
Technologie

Průzkum ukázal, že Facebook je pro Brity důležitější než toaleta

Redakce

Redakce

20. 9. 2011

FOTO:latrinaVědecké muzeum v Londýně provedlo průzkum, bez čeho dotazovaní nedovedou žít. Zjistili, že Facebook je důležitější než splachovací toaleta, šálek čaje nebo třeba sprcha.

FOTO: latrina

A co vy, měnili byste?, Zdroj: sxc.hu

Ve výzkumu bylo tři tisíce lidí dotázáno, bez čeho by nedokázali žít. Facebook skončil na pátém místě. Předčil jej pouze sluneční svit na prvním místě, na druhém se umístilo internetové připojení, za ním na třetím potom pitná voda a na místě čtvrtém lednice.

Za Facebookem se umístily různé produkty a služby, například e-mail, Google, iPod, Nintendo Wii, Xbox nebo třeba Twitter. Poněkud překvapivější bylo to, že se sociální síť ocitla ve výsledcích výše než zdravotnický systém (6.), splachovací toaleta (9.), sprcha (13.), ústřední topení (14.) nebo třeba čerstvá zelenina (16.). Podobně šokující bylo podle Sarah Richardsonové, manažerky Vědeckého muzea v Londýně, i to, že dotázaní se spíše obejdou bez pitné vody než bez internetového připojení.

Připadá vám váš iPhone příliš malý? Pořiďte si iPhone stůl!

„Britové jsou posedlí počasím, takže není překvapující, že je sluneční světlo na prvním místě,“ řekla Richardsonová, „ale říct, že nemůžete žít bez nějakých věcí více než bez pitné vody je šílené.

Zdá se, že voda je něco, co mnozí z nás považují za samozřejmost, ale v některých částech světa je čím dál tím víc vzácnější. Kdybyste viděli, kolik vody mají jiní lidé k pití nebo k pěstování na polích, zjistili byste, že se pro miliony lidí voda stává přepychem.“

Průzkum byl součástí nové muzejní výstavy Vodní války: Boj s potravinovou krizí, která představuje nové technologie užívané k řešení nedostatku vody.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průzkum ukázal, že Facebook je pro Brity důležitější než toaleta

Hide picture