Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

PRVNÍ DOJMY: Divergence. Mladá hrdinka Tris potěší nejen fanoušky série

Redakce

Redakce

29. 4. 2014

Série s výjimečnou hrdinkou postavou Tris, počínající příběhem s názvem Divergence, je často přirovnávaná k sérii Hunger Games. Obě knižní trilogie nesou sice podobné znaky, v mnoha důležitých aspektech se však liší. Zajímá vás, jak dopadla adaptace prvně jmenované Divergence?

S filmovou adaptací Divergence to vypadalo bídně. Zatímco v zahraničí sbírala jeden úspěch za druhým, v našich končinách si museli její kinodistribuci vyžádat sami fanoušci. Otázka je, jestli se jejich snaha vyplatila:

Verdikt Nely Christovové:

nela-christovova

Neohrožená hrdinka, která nemá problém nakopat dvoumetrového drsňáka tak, že bude volat maminku, je teď v kurzu. Svoji polívčičku si chce přihřát i sličná divergentka Tris (Shailene Woodley), která nápadně připomíná Katniss z Hunger Games. Obě se vymkly kontrole, bojují proti systému… Podobností bychom našli víc, včetně toho, že oba filmy vznikly na motivy knižní série, která boduje hlavně u současných mladých.

Zásadním rozdílem je ale způsob, jakým je vyobrazeno z prostředí, ve kterém se pohybují. Hunger Games jsou propracovanější, barevnější a nablýskanější, oproti tomu Divergence sází na jednoduchost a syrovost (v rámci možností filmu zaměřeného na náctileté divačky).

Sice to v kombinaci s přeslazenými dialogy hlavních hrdinů působí docela úsměvně, ale svůj účel to splnilo. Pokud tedy fandíte žánru pubertální fantasy, akcí i romantikou nabitá Divergence vás chytne a nepustí až do závěrečných titulků.

Hodnocení: 75 %

Verdikt Pavlíny Nouzové:

Pavlína Nouzová

Divergence spadá do kategorie klasických pohádek pro teenagery, které se své cílovce budou líbit a ostatní zaujmou něčím jiným než romantickou linkou. Nejde o žádný nekoukatelný brak, snímek nabízí téma sociální stratifikace, které pojímá futuristicky a atraktivně. Akční scény jsou také vydařené a díky nim vše ubíhá rychleji, než by se od dvou a půl hodinového filmu dalo očekávat (vše pouze narušují možná až zbytečné scény se zaláskovanými pohledy).

Horší je to snad jen s výběrem herců do hlavních rolí. Nemají herecký um Jennifer Lawrence a Joshe Hutchersona, ale ani charisma a až magnetickou vizáž, kterou by přitahovali mladší diváky podobně jako Robert Pattinson a Kristen Stewart. Když si ale odmyslíte jen neustále mračení (on) a zbytečně mladý a neuvěřitelný vzhled vzhledem k emancipované postavě (ona), pak si tohle sci-fi o polo-fašistické budoucnosti užijete.

Hodnocení: 60 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PRVNÍ DOJMY: Divergence. Mladá hrdinka Tris potěší nejen fanoušky série

Hide picture