Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

První dojmy: Iron Man 3 je na jedničku. Třetí díl předčil své předchůdce

Redakce

Redakce

25. 4. 2013

Iron Man 3 - PerexPřesně za týden, 2. května, vstupuje do kin jeden z nejočekávanějších snímků letošního roku, třetí díl úspěšné série o Iron Manovi. A jaký snímek je? Redakce FANZINE.cz přináší první dojmy bezprostředně po dnešní novinářské projekci.

iron-man-3-priorita

Názor Martina Pešky:

Martin Peška 75x100Nový Iron Man není tak úplně typickým pokračováním. Kromě dvou samostatných filmů věnovaných tomuto superhrdinovi totiž došlo i na jeho účast v partě veleúspěšných Avengers. Nyní dostává opět prostor, a to hned ve více než dvou hodinách filmu.

Filmu se ujal režisér Shane Black, který doposud neměl velké zkušenosti v žánrových filmech. Po Iron Manovi 3 však můžeme jen doufat, že se mu dostanou do rukou další filmy se superhrdiny, protože svůj úkol zvládl na jedničku.

Iron Man 3 není o hluboké myšlence ani drsném superpadouchovi. Na prvním místě jsou gadgety a hlášky, které si může dovolit pronést snad jen Tony Stark. I ty nový snímek dělají snad ještě vtipnější než předchozí díly a nasazuje tak velmi vysokou laťku na začátku letošní sezóny nejočekávanějších trháků.

Hodnocení: 80 %

Názor Terezy Menclové:

tereza-menclováJiný režisér, ale stále stejný Iron Man. Začátek filmu je vcelku rozpačitý. Divák aby se skoro bál, že se bude celý film ubírat vážnou cestou. Opak je naštěstí pravdou. Třetí film o Iron Manovi je snad ještě  ironičtější než předchozí díly.

Rozhodně nečekejte neutuchající akci jako v případě Avengers, ani drama o stárnoucím superhrdinovi. Film je vtipným a vizuálně úžasným návratem k ikonickému hrdinovi a k jeho nesmrtelnému představiteli Robertu Downey Jr.

Hodnoceni: 75 %

Názor Nely Christovové:

nela-christovovaJe stejně plechový, stejně ukecaný, ale přesto je tenhle Iron Man jiný. Robert Downey Jr. nasadil krom svých obleků i poněkud depresivnější tón. Přesto mix vážnosti, humoru a akce funguje i tentokrát, což většinou bývá u třetích dílů malý zázrak.

Jenom škoda, že Iron Man čím dál tím víc zabředává do patriotických klišé o tom, jak světový terorista chce zabít amerického prezidenta, strůjce všeho zla. Přímočarou a jednoduchou zápletku oživuje zejména přítomnost Bena Kingsleyho, který si zahrál opravdu netradičního záporáka.

Z vizuální stránky jde ale o marvelovský průměr a přítomnost 3D si plně uvědomíte teprve ve chvíli, kdy vás při závěrečných titulcích praští do obličeje jméno režiséra.

Hodnocení: 70 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První dojmy: Iron Man 3 je na jedničku. Třetí díl předčil své předchůdce

Hide picture