Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

PRVNÍ DOJMY: Nový RoboCop je překvapivá satira s velkou porcí humoru

Redakce

Redakce

5. 2. 2014

RoboCop je jeden z nejočekávanějších rebootů, slavných klasik filmového plátna. Policista, na půl robot, na půl člověk, musí bojovat se zločinem a také sám se sebou. FANZINE.cz vám přináší bezprostřední dojmy po projekci.

video
play-sharp-fill

Píše se rok 2028 a robotické technologie jsou běžnou záležitostí. Když jednoho dne přijde k vážným zraněním policista Alex Murphy, chopí se šance OmniCorp a pomocí robotických modifikací muže zachrání. Tím také stvoří prvního muže zákona, na půl člověka, na půl robota. Zdá se, že zločin právě získal největšího nepřítele.

Chcete vědět, jestli stojí film za zhlédnutí?

Názor Pavlíny Nouzové:

Pavlína NouzováRemaky slavných filmů v divácích přirozeně vzbuzují obavy. Původní verzi máme stále v živé paměti, někteří na ní dokonce vyrůstali a mají ji nesmazatelně spojenou s večery strávenými u videokazet z půjčovny. Podobný případ je i Robocop. Původní film od Paula Verhoevena měl ve své době vše, co divák potřeboval. A stále neztratil své kouzlo. Je tedy potřeba točit remake?

Ano i ne, záleží, jak moc se bojíte. Já osobně mám v remaky vždy trochu nedůvěry, obzvlášť když to předem vypadá, že tato verze bude temnější, zcela na vážno a s mladými vypucovanými herci.

Nový Robocop je ale téměř opak tohoto trendu (za všechny stačí příklad se Soubojem Titánů). Až nebývale zručně připomíná svého předchůdce a naráží i na druhý legrační díl z roku 1990. Akční scény jsou precizně nadávkované a zároveň se neopomíjí ani vykreslení postav a jejich záměrů. Humor není nijak laciný, zato kritikou připomíná další Verhoevenovo dílo Hvězdná pěchota (včetně propagandistických scén se Samuelem L. Jacksonem). José Padilha nezklamal a díky povedenému výběru herců, výborně udělaným trikům a vyhýbání se přeplácanosti vytvořil akční film, který má dvě hodiny, ale ani na chvíli se nebudete nudit.

Hodnocení: 80 %

Názor Oldřicha Mánerta:

Oldřich MánertRobocop se po letech vrací a k překvapení všech si v sobě udržel duši Paula Verhoevena. Satiricky komentuje současné armádní běsnění Spojených států a sem tam se opře i do americké posedlosti zbraněmi. A navíc je to jedna velká zábava. Akce sviští, triky jsou překvapivě podařené a dvouhodinová podívaná uteče jako lusknutím prstů. Občas všechno to střílení a pobíhání naruší Samuel L. Jackson jakožto moderátor Pat Novak (ano čtené správně), který ve svém pořadu po vzoru Václava Moravce řeší politický a sociologický aspekt toho všeho.

Béčková podívaná s myšlenkami, které jsou zabaleny do zábavné a mnohdy bránici trhající formy.

Hodnocení: 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PRVNÍ DOJMY: Nový RoboCop je překvapivá satira s velkou porcí humoru

Hide picture