Menu
FANZINE.cz
Filmové recenze

PRVNÍ DOJMY: Strážci Galaxie jsou perfektní letní oddechovkou

Redakce

Redakce

31. 7. 2014

Marvel je známý svou komiksovou revolucí, co se filmového světa týče, a je dost dobře možné, že s filmem Strážci Galaxie, opět rozvířil vody komiksových adaptací.

video
play-sharp-fill

Verdikt Nely Christovové

nela-christovovaStrážci Galaxie jsou mladým a svěžím přírůstkem do marvelovské rodiny. Komiksová partička složená z poločlověka, mluvícího mývala, stromu a podivně barevných emzáků vznikla teprve v roce 2008 a už nyní se dočkala prvního celovečeráku.

Ze strany Marvelu jde o neobvyklý tah – většinou totiž na plátna vypouští jen desítkami let prověřené superhrdiny, na které se třesou miliony fanoušků po celém světě.

Strážci jsou ale jiní. Jsou mladší, vtipnější a možná o trochu drsnější než jejich zkušenější kolegové. Neberou se vážně a můžou si to dovolit, protože cílem téhle komiksárny je především pobavit diváky mezi čekáním na dalším blockbuster s jejich oblíbeným superhrdinou.

Nebylo proto třeba se namáhat vytvářením komplexní zápletky nebo vysvětlováním souvislostí, které by nám přiblížily motivaci hlavních postav. Naopak dostaly více prostoru popkulturní narážky, pubertální humor a hlavně skvělý soundtrack s vypalovačkami ze sedmdesátých let. Zkrátka letní oddechovka jak vyšitá.

 Hodnocení: 90 %

Verdikt Pavlíny Nouzové

Pavlína NouzováAkce, dobře napsané dialogy, kvalitní triky a sympatičtí hrdinové. To vše jsou Strážci Galaxie. Ke kladům i jiných superhrdinských filmů si ale v tomto případě můžete přidat i jakési koření, které tomu všemu dodává pořádný šmrnc: nadhled. Snímek je plný humoru, který ví, kdy má přijít a kdy si může dovolit shodit předchozí scénu.

James Gunn možná natočil film o pubertálních parťácích Avengers, ale je svěží, nepřehání to s nekončícími výbuchy v závěrečných soubojích a přidává i origiální 70s soundtrack. Letní komiksový akčňák tak, jak má vypadat. A klidně těch „retardovaných“ fórů mohlo být i víc.

Hodnocení: 90 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PRVNÍ DOJMY: Strážci Galaxie jsou perfektní letní oddechovkou

Hide picture