Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

První Harry Potter má novou obálku. Autorem je japonský ilustrátor

Marek Hofman

Marek Hofman

20. 2. 2013

J. K. Rowlingá: Harry Potter a kámen mudrců (ilustrační)Úvodní díl Harryho Pottera dostane ve Velké Británii nový hábit. O obálku se postaral japonský ilustrátor Kazu Kabuishi. Namaloval ji v kouzelném a pohádkovém duchu.

Takto nová obálka vypadá. Autor: Kazu Kabuishi

Takto nová obálka vypadá. Autor: Kazu Kabuishi

S knihami o kouzelnickém učni Harrym Potterovi je patrně nejvíce spjata výtvarnice Mary GrandPré. Také česká vydání zdobí její obálky, a to od prvního do posledního dílu. Britské nakladatelství Scholastic se však nyní rozhodlo, že osloví jiného umělce, který vytvoří novou obálku.

Šanci dostal japonský ilustrátor Kazu Kabuishi. V současnosti je hotová verze pro úvodní část série, tedy pro knihu Harry Potter a kámen mudrců. Kabuishi na ní ztvárnil mladého čaroděje, jeho sovu Hedviku a bradavického šafáře Hagrida kráčející po Příčné ulici.

„Obálky Mary GrandPré jsou tak fantastické a ikonické. Když jsem byl požádán, abych vytvořil vzorky, zpočátku jsem váhal,“ uvedl Kabuishi. „Nicméně jsem měl pocit, že pokud přijmu tento projekt, mohu do něj přinést něco, co by ostatní výtvarníci a ilustrátoři pravděpodobně nemohli,“ dodal.

Ve světě se objevilo velké množství odlišných obálek k potterovským románům. Jen ve Velké Británii existují různé verze pro vydání určené dětským a dospělým čtenářům. Liší se i brožované a vázané vydání knihy.

A která obálka se nejvíce líbí vám?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První Harry Potter má novou obálku. Autorem je japonský ilustrátor

Hide picture