×
FANZINE.cz

První Harry Potter má novou obálku. Autorem je japonský ilustrátor

J. K. Rowlingá: Harry Potter a kámen mudrců (ilustrační)Úvodní díl Harryho Pottera dostane ve Velké Británii nový hábit. O obálku se postaral japonský ilustrátor Kazu Kabuishi. Namaloval ji v kouzelném a pohádkovém duchu.

Takto nová obálka vypadá. Autor: Kazu Kabuishi
Takto nová obálka vypadá. Autor: Kazu Kabuishi

S knihami o kouzelnickém učni Harrym Potterovi je patrně nejvíce spjata výtvarnice Mary GrandPré. Také česká vydání zdobí její obálky, a to od prvního do posledního dílu. Britské nakladatelství Scholastic se však nyní rozhodlo, že osloví jiného umělce, který vytvoří novou obálku.

Šanci dostal japonský ilustrátor Kazu Kabuishi. V současnosti je hotová verze pro úvodní část série, tedy pro knihu Harry Potter a kámen mudrců. Kabuishi na ní ztvárnil mladého čaroděje, jeho sovu Hedviku a bradavického šafáře Hagrida kráčející po Příčné ulici.

„Obálky Mary GrandPré jsou tak fantastické a ikonické. Když jsem byl požádán, abych vytvořil vzorky, zpočátku jsem váhal,“ uvedl Kabuishi. „Nicméně jsem měl pocit, že pokud přijmu tento projekt, mohu do něj přinést něco, co by ostatní výtvarníci a ilustrátoři pravděpodobně nemohli,“ dodal.

Ve světě se objevilo velké množství odlišných obálek k potterovským románům. Jen ve Velké Británii existují různé verze pro vydání určené dětským a dospělým čtenářům. Liší se i brožované a vázané vydání knihy.

[album: https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/harry-potter-obalky/]

A která obálka se nejvíce líbí vám?Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..