Menu
FANZINE.cz
Technologie

První recenze dává Mass Effectu 3 devítku. Závěr trilogie se prý povedl

Zdeněk Král

Zdeněk Král

29. 2. 2012

SCREENSHOT: Mass Effect 3V německém časopisu GameStar vyšla první recenze Mass Effectu 3. Přečtěte si krátké shrnutí, jak si hra vedla.

SCREENSHOT: Mass Effect 3

Zrovna z boje byl německý redaktor nadšený nejméně. Zdroj: vydavatel

Stručně řečeno, redaktor byl spokojený. Závěrečný díl trilogie je prý dobře zpracovaný, kombinuje to nejlepší z prvního a druhého dílu a nabízí skvěle vymyšlený závěr. Ten se navíc nesnaží protahovat příběh do hypotetických příštích dílů, ale řádně jej ukončí, jak autoři slibovali.

Jednotlivé části hodnocení (zvuk, příběh, atmosféra apod.) si odnesly buď 90 %, nebo celou stovku. Jedinou výjimkou je zatím nehodnocená grafika (čeká se na PC verzi) a bojový systém s 80 procenty.

Čtěte také: Mimozemšťané nejspíše existují. Člověk se s nimi ale nikdy nesetká

Samotná hlavní příběhová linie by měla hráči zabrat až 20 hodin, dalších dvacet pak vedlejší questy. Ty jsou sice nepovinné, ale zůstávají nutností pro fanoušky, kteří chtějí celou trilogii kompletně pochopit a uzavřít. Celých 90 minut pak zaberou cutscény a na hráče čeká přes sto dialogů, které se různí podle jejich předchozích činů (mimo jiné po načtení uložených pozic z minulých dílů).

I když autor článku na hru převážně pěl ódy, našel i několik drobných nedostatků. AI nepřátel je sice skvělá, ale obtížnost hry prý dost nevyvážená. Design několika levelů je někdy, podobně jako ve dvojce, trochu rozpačitý. A přinejmenším na PS3 verzi zamrzí kontrast mezi celkově hezkou grafikou a některými texturami s nízkým rozlišením.

Finální známku redakce zatím neudělila, právě kvůli nehodnocené grafice, ale dá se očekávat 90 %.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První recenze dává Mass Effectu 3 devítku. Závěr trilogie se prý povedl

Hide picture