Menu
FANZINE.cz
Komiks

První sešit komiksu Živí mrtví byl prodán za 10 000 dolarů

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

13. 12. 2012

Živí mrtví se stávají součástí naší popkultury. Největšími důkazy o zařazení této série mezi komiksové velikány budiž enormní sumy, které jsou sběratelé ochotní zaplatit za první číslo. Naposledy bylo vydraženo na 10 000 dolarů.

Sbírka komiksů nebude nikdy kompletní, pokud sběratel nevlastní první číslo své oblíbené série, zvláště pokud se jedná o dílo, které se navždy zapsalo do komiksové historie.

Takový sběratel se musí ovšem připravit na to, že bude muset zaplatit sumu čítající desetitisíce dolarů až jednoho milionu (milion dolarů například zaplatili sběratelé za Action comics #1, ve které se poprvé objevil Superman, nebo za Detektive comics #27 s prvním dobrodružstvím Batmana).

Nejenom staré série se ovšem těší přízně sběratelů. Důkazem jsou právě aukce týkající se poměrně nového amerického komiksu Živí mrtví (v originále The Walking Dead).

První čísla příběhu o zombie apokalypse byla prodána na Ebay  za 2 500 dolarů, 7 000 dolarů a v nedávné době za rekordních 10 000 dolarů. O tom si nezávislé vydavatelství Image Comics v roce 2003, kdy série spatřila světlo světa s pouhým nákladem sedmi tisíc kopií, mohlo nechat jenom zdát.

Nyní patří Živí mrtví, které stvořil Robert Kirkman, mezi nejpopulárnější komiksy. Naposledy vyšel sešit #104 a je jasné, že se toto číslo bude neustále zvyšovat i díky popularitě stejnojmenného seriálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První sešit komiksu Živí mrtví byl prodán za 10 000 dolarů

Hide picture