Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

První trailer na film Enderova hra: Harrison Ford opět ve vesmírné válce

Redakce

Redakce

10. 5. 2013

Enderova hra. Zdroj: Distributor filmu

Nový sci-fi snímek Enderova hra natočený podle stejnojmenné knižní klasiky zaujme hvězdným obsazením a zajímavou zápletkou, která nás vtáhne do vesmírných bitev v daleké budoucnosti.

video
play-sharp-fill

Lidstvo v roce 2055 už není v bezpečí, jak je tomu dnes. Čelí obsáhlému útoku mimozemské rasy, která se podobá hmyzu (označováni jako „hmyzáci“). Přestože mají mimozemšťané navrch, poslední armádní jednotky se nevzdávají, a tak ve vesmíru zuří nelítostná bitva. Největší nadějí na úspěch je příprava a výcvik vybraných geniálních dětí. Ty jsou cvičeny k tomu, aby jednou dostaly lidstvo do bezpečí a ukončily vesmírnou válku.

Trailer filmu se zaměřuje zejména na výcvik dětí, budoucích vojáků-spasitelů. V hlavní roli se představí Asa Butterfield (Hugo a jeho velký objev) jako Ender Wiggin, geniální dítě, které prochází nejtěžším výcvikem v akademii se skvělými výsledky a je právě onou největší nadějí na úspěch lidstva. Jeho mentorem bude hvězdný Harrison Ford v roli plukovníka Graffa a hlavním komandérem je pak Ben Kingsley (Iron Man 3).

Enderova hra. Zdroj: Distributor filmu
Enderova hra. Zdroj: Distributor filmu

Samotný příběh je zajímavý a originální, v traileru se to ale příliš neprojevuje. Celý děj je vlastně vyzrazen ve dvou minutách a po nějakém napětí nebo překvapení není ani vidu. Pokud si vzpomeneme na skvělé trailery k dalším sci-fi filmům tohoto roku, jako je Star Trek: Do temnoty nebo Nevědomí, tak nám Enderova hra v ukázce ničím nevyrazí dech.

Zda bude film Enderova hra tak úspěšný jako jeho knižní předloha, se dozvíme v říjnu tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První trailer na film Enderova hra: Harrison Ford opět ve vesmírné válce

Hide picture