Menu
FANZINE.cz
Technologie

PS phone je nová herní konzole v mobilu

Redakce

Redakce

22. 2. 2011

Mezi chytrými telefony není mnoho zástupců herní branže,  proto se Sony Ericsson rozhodl vyvinout první certifikovaný PlayStation smartphone. Na konkrétní verdikt si budeme muset ještě chvíli počkat, ale prozatím si shrneme pár informací.

Xperia play bude vhodná i na cesty Zdroj: sonyericsson.com

Pokud si představíte herní telefon, jistě to bude N-gage od Nokie, ale právě ta byla pro některé uživatele ohromným propadákem. Chybami se i výrobci učí, a tak se na trh řítí velký hráč v podobě Xperia Play. Pokud jste milovníkem her na cestách, jistě vás tento nový smartphone potěší, jelikož je jeho hlavním účelem skloubení klasických prvků s vlastnostmi herní konzole. Díky tomu bude vaše kancelář stále s vámi a hrát si budete moci všude.

Pro začátek se zaměříme na části běžné i pro ostatní telefony. Xperia Play je vybavena 5 megapixelovým fotoaparátem a display je 4“ velký a zároveň podporuje multi touch.

Xperii Play bude pohánět 1 GHz procesor Zdroj: sonyericsson.com

Srdcem celého herního kolosu bude 1 GHz procesor Qualcom Snapdragon a zabudovaný grafický čip Adreno GPU, který umožňuje plnohodnotné 3D hraní. Vše se bude hýbat při nádherných 60 FPS a například prohlížení internetu by baterii nemělo prakticky vůbec vybíjet. Konkrétně výdrž baterie je důležitý faktor, protože by nebylo příjemné, aby se telefon uprostřed hry vypnul.

Xperia Play bude mít záda hladká a zaoblená Zdroj: sonyericsson.com

Ve spodní části telefonu je umístěn výsuvný panel, který ukrývá herní ovladač, což je hlavní vychytávka celého telefonu. Tato část chytrého herního telefonu ukrývá D-pad, dva analogové dotykové pady, dvojici tlačítek na horní straně ovladače a čtyři klasické PlayStation tlačítka (kolečko, křížek, trojúhelník, čtverec).

Operační systém bude Android, a to konkrétně ve verzi 2.3. Gingerbread. Díky jedinečnosti tohoto modelu, který je certifikovaným PlayStation smartphonem, získá uživatel přístup k PlayStation suite, aplikaci, jež Sony Computer Entertaiment právě vyvíjí a bude spuštěna v průběhu roku.

Akční hry budou na telefonu konečně hratelné Zdroj: sonyericsson.com

Kvůli zaměření telefonu je samozřejmě potřeba, aby herní zařízení mělo i hry, a proto se stal Sony Ericsson partnerem mnoha herních firem. Jednou z mnoha je například EA, která uvede Need for Speed, Sims 3 a celosvětově první mobilní multi-playerovou verzi Fifa 10 exklusivně pro tento smartphone. Dalším studiem je Gameloft, který přinese tituly jako Assassin’s Creed a Splinter Cell. O přísun nových 3D her se postará Unity Technologies a GLU Mobile/Activision, který slibuje již tolik oblíbený Guitar Hero.

Andy Rubin, viceprezident pro inženýrství společnosti Google, řekl: „Xperia PLAY a hraní s certifikací PlayStation jsou skvělými příklady inovací, které jsou možné v rámci otevřeného ekosystému Android.“ Android totiž demonstruje snahy Googlu o získání většího podílu na trhu.

Na závěr nám zbývá už jen poslední důležitá informace, a to datum vydání. Sony Ericsson Xperia Play bude uvedena na trh v březnu 2011 a v České republice v květnu 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PS phone je nová herní konzole v mobilu

Hide picture