×
FANZINE.cz

PS Vita poslouží jako ovladač k PlayStationu 3. Konkurence Wii U se rýsuje

OBR.: Hra na PS VitaHlavouni ze Sony odhalili další ze svých ambiciózních plánů. Jejich vize se v něčem nápadně podobá tomu, co se snaží dokázat Nintendo se svým Wii U.

OBR.: Ovladač k Wii U
Ovladač k Wii U v lecčems připomíná handheld, zdroj: nintendo.com

Když Nintendo nedávno představilo svou novou konzoli, mnozí hráči si jen nechápavě ťukali na čelo. Nyní se ukazuje, že ovladač s vlastním displejem zřejmě zas tak marný nápad není. Potvrzuje to i Sony svými plány s chystaným handheldem PS Vita. Ten by podle slov jednoho z představitelů Sony měl být s Playstationem 3 úzce propojen. Zatím se rýsuje několik variant.

Mladík hrál videohry dvanáct hodin v kuse. Zemřel na krevní sraženinu

Handheld by měl být schopen ovládat samotnou velkou konzoli, ale i streamovat její obraz přímo do Vity. To zní v podstatě jako to samé, co má uživateli poskytnout nová konzole od Nintenda, ale s tím rozdílem, že Vitu si můžete kdykoli vzít s sebou na cestu a hrát klasické handheldové hry.

Fungovat bude také cross–platformové hraní, takže mezi sebou budou moci soutěžit například majitelé Wipeoutu HD pro PS3 a vlastníci handheldové verze. V Sony si hodně slibují také od takzvaného kontinuálního hraní. To by v praxi mělo fungovat tak, že doma na velké konzoli uložíte hru, savy přenesete do Vity a v hraní můžete vesele pokračovat třeba ve vlaku.

Nešmírují vás rodiče na Facebooku? Více než polovina jich to dělá

Další podrobnosti o těchto zajímavých featurách se zřejmě ještě dozvíme. PS Vita by se na japonský trh měla podle neoficiálních informací dostat v průběhu listopadu za cenu okolo 7 000 korun. Do Evropy dorazí po novém roce.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..