Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Psychologická krize v městečku Pod kupolí od Stephena Kinga

Redakce

Redakce

13. 11. 2010

Část obálky z knihy Pod kupolí Zažili jste někdy ponorkovou nemoc po strávení delšího času s přáteli, nebo známými? Pokud ano, zkuste si představit situaci, při které byste se ocitli sami v městečku plném různých typů lidí, z kterého není úniku. Přesně takový úděl postihl obyvatele v knize Pod kupolí od známého amerického spisovatele Stephena Kinga.

Obálka knihy Pod kupolí od Stephena Kinga

Klady poklidného života nikdo plně neocení, pokud o ně nepřijde. Neprostupná bariéra, která izoluje malé městečko, se stává tím nejtěžším vězením. Obyvatelé musí sami čelit věcem jako nedostatek energetických zdrojů, narůstající znečištění nebo nedostatek potravin. Přesto se nevzdávají bez boje. Objevují se různé pokusy o zničení bariéry, bohužel všechny proběhly bez většího úspěchu, což výrazně narušuje lidskou psychiku. Najdou se však lidé, kterým tato bezvýchodná situace vyhovuje a snaží se jí využít k jejich mocenským cílům. A tak místní radní začnou řídit městečko v zájmu všeobecného blaha.

Na příkladu příběhu obyvatel z malého městečka můžeme pozorovat, jak tenká nit svazuje celou společnost dohromady. A taky jak snadno ji lze přetrhnout. Rozpadající se lidské osudy, nemoci, drogová činnost, zoufalství a další silné emoce, to všechno je zajímavou ukázkou práce oblíbeného autora hororů Stephena Kinga.

Cesta ke psaní nebyla pro Stephena Kinga vůbec lehká, přes počáteční neúspěchy u vydavatelů se mu podařilo prodat první povídku Byl jsem mladý vykradač hrobů. Na jaře v roce 1973 se proslavil románem Carrie o mladé a neoblíbené dívce, která neměla zrovna lehký život, okolí ji nepřijalo a matka ji také týrala. A tak když v sobě objeví nadpřirozené schopnosti, neváhá je využít. Městečko, ve kterém žije se tak stává pro ostatní obyvatele noční můrou. Pokud máte rádi upírskou tématiku, určitě vás zaujme příběh spisovatele v psychologické knize Prokletí salemu. Stephen King je velice oblíbeným autorem a získal řadu ocenění.

Kniha vyšla na začátku listopadu u nakladatelství Beta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Psychologická krize v městečku Pod kupolí od Stephena Kinga

Hide picture