Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksový řezník Punisher bude zabíjet i na televizních obrazovkách

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

10. 11. 2011

Garth Ennis; Leandro Fernandez: Punisher MAX 4 (perex)Oblíbený komiksový řezník Frank Castle alias Punisher se údajně chystá na televizní obrazovky. Seriálu by se měla ujmout televize Fox.

Garth Ennis; Leandro Fernandez: Punisher MAX 2 (ilustrační)

Takhle Punishera známe z komiksových oken Ilustrace: Tim Bradstreet

Nedávné oznámení o přípravě televizního seriálu podle oblíbeného mstitele a nelítostného zabijáka Punishera vyvolala v řadách fanoušků spíše rozpaky. Důvodem není ani tak skutečnost, že se Frank Castle chystá na televizní obrazovky, jako fakt, že jej hodlá vysílat televize Fox. Řada Punisherových věrných fanoušků se shoduje, že to pro tento americký kanál ani zdaleka není vhodná látka.

Kdo se bojí Franka Castlea?

V čem je problém? Punisher je čistokrevný vrah. Zabíjí lidi po stovkách, přičemž to, že většinu z nich tvoří zlodějíčci, vrazi a mafiáni, je jen polehčující okolnost. Jednoduše řečeno, Frank Castle není materiálem pro kanál, jehož hlavními hity jsou hudební seriál Glee, animovaný sitcom Family Guy a šéfkuchař Gordon Ramsay. K zápornému hrdinovi má nejblíže cynický Dr. House, a to jen tehdy, když se dobře vyspí.

Není tedy divu, že se fanoušci chystaného seriálu spíše obávají. Televize už totiž dříve avizovala, že z Franka bude v seriálu newyorský policista, který si bude vyřizovat účty s těmi, kteří uniknou spravedlnosti. Motivace je poměrně jasná. Fox hledá svého Dextera, který na konkurenční stanici Showtime nadchnul diváky i kritiky a prakticky je dnes bezkonkurenční jedničkou mezi krimi seriály.

Máte rádi Punishera? Přečtěte si více článků o něm.

Frank Castle za svou letitou komiksovou kariéru zkoušel štěstí na obrazovkách už třikrát, ani jedna z filmových adaptací však výrazněji nezaujala, přestože na konci 80. let se role mstitele ujala tehdejší akční hvězda Dolph Lundgren. Nyní má tedy muž s bílou lebkou na hrudi možnost složit televizní reparát. Kdo jej ztvární a kdy bude na světě pilotní díl, se zatím neví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksový řezník Punisher bude zabíjet i na televizních obrazovkách

Hide picture