Menu
FANZINE.cz
Komiks

Původní Batmobil ze staré televizní show byl prodán v aukci

Jan Šuška

Jan Šuška

30. 1. 2013

První ze šesti Batmobilů vyrobených v Spojených státech amerických pro televizní seriál ABC Batman z roku 1960 byl prodán v aukci za čtyři miliony šest set tisíc dolarů, v přepočtu osmdesát jedna milionů korun!

Vítězný uchazeč byl Rick Champagne, podnikatel a sběratel aut z Phoenixu, který se účastní podobných aukcí už na patnáct let a pro něhož byla koupě vozu splněným snem. Batmobil navrhl na zakázku legendární návrhář aut George Barris, některé z jeho návrhů jste mohli vidět v seriálech Knight Rider a Power Rangers.

Podle stránky The Hollywood Reporter tohle auto tým vývojářů postavil za pouhých patnáct dnů, a má několik vylepšení včetně knoflíkového řazení rychlostí, Bat telefonu a dvou padáků.

Batmanova kára drží rekord

Tento legendární vůz se prodal na aukci společnosti Barrett-Jackson, která se specializuje na originální a drahé vozy. Dražba se konala ve městě Scottsdale v Arizoně.

Batmobile nyní drží rekord za nejvyšší kupní cenu na aukci v kategorii filmové auto. V roce 2010 nastavil laťku vysoko už Aston Martin DB5 řízený Seanem Connerym v bondovském filmu Goldfinger, jeho rekord byl však Batmobilem překonán.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Původní Batmobil ze staré televizní show byl prodán v aukci

Hide picture