Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Rabbids 3D pro Nintendo 3DS vykrádají plošinovkové klasiky

Šimon Kolář

Šimon Kolář

9. 6. 2011

OBR.: Rabbid ve středověku!Recenze! Byli to obyčejní králící. Experiment pro mezinárodní vesmírný program z nich ale udělal něco jiného. Stali se z nich Rabbids, králičí příšerky s příznaky podobnými vzteklině.

OBR.:Rabbid v pravěku

Rabbid si cestování časem vyloženě užívá, Zdroj: ubi.com

Ano, tyto potvůrky, které více než králíky připomínají tlupu rozdováděných opic, jsou zpět, tentokrát v plošinovce pro Nintendo 3DS. Komické postavičky, původně pocházející z proslulé skákačkové série Rayman, už se stihly na herním trhu solidně osamostatnit a vystoupit ze stínu svého slavnějšího předchůdce. Rabbids 3D jsou již druhou hrou, ve které se šílení králící prohání i bez Raymana.

Pračka času

V krátkém animovaném intru je nám se ztřeštěností pro Rabbids tak typickou představena i hlavní zápletka nebo spíše hlavní motiv, protože mluvit o něčem jako je příběh může v tomto případě hovořit pouze člověk, který považuje za vrchol herního vypravěčství scénář Tetrisu. Jde prostě o to, že jeden z potrhlých králíků se pomocí pračky přemisťuje v čase, a navštěvuje tak různé významné historické epochy.

To teoreticky skýtá možnost provést naší postavičku spoustou rozdílných a originálních plošinovkových úrovní. Autoři se bohužel příliš nepřemáhali, a nabízí tak pouze čtyři rozdílné časové periody: pravěk, starověký egypt, antické řecko a středověkou anglii, kde se šedesátka úrovní odehrává. S trochou představivosti by určitě nebylo obtížné vymyslet spoustu dalších a mnohem originálnějších míst a situací, kam by se v pračce času dalo dostat.

OBR.: Rabbid s dinosaurem v pozadí

Dinosaurus v pozadí je bohužel jen statickou tapetou

Nízký počet prostředí by se určitě dal tolerovat, pokud by všechna z nich byla využita opravdu na maximum. Bohužel v Rabbids 3D tomu tak není. Úrovně z jednotlivých období jsou hratelnostně v podstatě totožné a historická období fungují spíše jako skiny, které se starají o to, aby hra nebyla příliš jednobarevná. Samotná hratelnostní stránka na tom naštěstí není vůbec špatně.

Je třeba být originální?

Hra je klasickou z boku viděnou plošinovkou vycházející z bohaté tradice nejrůznějších Mariů a Soniců. Po většinu hry tedy procházíte úroveň zleva doprava, přeskakujete přitom různé překážky, kopete do nepřátel a sbíráte mince. Vždy, když jich nasbíráte určitý počet, odemkne se vám nový obleček pro vašeho králíka nebo sběratelská figurína. Rozhodně tedy něco pro hráče, kteří si potrpí na sbírání mincí, lentilek, banánků atd. ve hrách.

Inspirací z výše zmiňovaných herních sérií se hra netají a ani by jí to neprošlo. Půjčuje si od nich totiž tolik herních prvků, až je to zarážející. Prakticky všechno, co Rabbids 3D obsahuje, už jsme někde viděli a něco alespoň trochu originálního tu prostě není. Naštěstí jsou všechny klasické plošinovkové atributy zpracovány opravdu dobře. Ovládání je hodně příjemné a intuitivní, hudba správně rozverná a úrovně barevné.

Nejnovější dobrodružství zběsilých králíků je zkrátka klasickou plošinovkou s tááááááákhle velikým důrazem na slovo klasická. To sice znamená vcelku záživnou a léty prověřenou hratelnost, která prostě nezklame, ale také to, že je hra pro člověka, který už měl čest s jinými tituly tohoto žánru, naprosto nezajímavá. Vedle současných skákačkových králů Maria se Sackboyem vypadají králící jako by se zasekli v čase. A žádnou pračku k tomu nepotřebovali.

Žánr: Arkáda
Vývojář: Ubisoft
Distributor: Conquest
Multiplayer: Ne
Platforma: Nintendo 3DS
Česká lokalizace: Ne
Doporučená cena: 1 299 Kč

Hodnocení: *** 60%
Klady

  • prověřená plošinovková hratelnost
  • králící jsou občas vtipní

Zápory

  • naprosto neoriginální
  • nízká variabilita prostředí
  • prakticky bez příběhu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rabbids 3D pro Nintendo 3DS vykrádají plošinovkové klasiky

Hide picture