Menu
FANZINE.cz
Komiks

Ragemoor dua Strnad-Corben se v květnu přivalí na pulty

Tereza Bartoňová

Tereza Bartoňová

26. 4. 2013

Richard Corben: RagemoorNa květen si pro nás Comics centrum připravuje pořádnou lahůdku: chystá se vydat komiks Ragemoor, gotický horor ve stylu Lovecrafta a E. A. Poea. Máte zamčené dveře? Zabedněná okna? Tak  vzhůru na strašidelný hrad!

uvodni Richard Corben: Ragemoor

Domov, sladký domov. Místo, kde se cítíme nejbezpečněji. Jenže co dělat, když vás váš vlastní dům hodlá zničit? Komiks, ve kterém se snoubí moderní technika s klasickou mrazivou atmosférou gotických děl, vám nabídne příběh právě o takovém hradu. Hradu, který žije, mění podobu, vzteká se a svoje nájemníky miluje k sežrání.

Ragemoor vás vytrhne ze stále stejného přebíhání mezi známými příšerami z bažin, upíry, zombies a démony.  Autor českého původu Jan Strnad a kreslíř Richard Corben už se jako duo předvedli komiksem Mutant Word.

Teď jsou zpátky pospolu a přivádějí s sebou originální kamenné monstrum, které vás už nenechá v klidu spát. Napětí se zde nestaví na rychlé akci, ale na pomalé nervózní výstavbě polí.

obalka Richard Corben: Ragemoor

Nenechte si ujít tenhle černobílý komiks nasáklý úzkostnou atmosférou. I když stránku po stránce spějeme k nevyhnutelné katastrofě, nedá se nic dělat – tenhle komiks musí mít v knihovně každý fanda temných příběhů. Ačkoli bude možná po prvním přečtení zastrčený hluboko vzadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ragemoor dua Strnad-Corben se v květnu přivalí na pulty

Hide picture