Menu
FANZINE.cz
Technologie

Razer Fiona: Tablet, který odzvoní herním konzolím i počítačům

Marek Jedinák

Marek Jedinák

16. 1. 2012

Společnost Razer známá produkcí kvalitního herního příslušenství a nádobíčka představila prototyp nové dimenze hraní. Tablet Fiona nabídne stejný výkon jako nadprůměrná herní PC a od konzolí si vypůjčí komfortnější ovládání.

Fiona rozběhá i nejnovější díl ze série Assassins Creed. O tom se konkurenci ani nesnilo. Zdroj: oficiální stránky

Fionu lze i s jen malou dávkou fantazie označit za symbiózu iPadu a navigačních ovladačů pro PlayStation 3. Tímto v podstatě jednoduchým nápadem se elegantní formou podařilo odstranit zásadní nedostatek tabletů, a sice absenci jakéhokoli fyzického ovladače. Dotykové ovládání je povětšinou krkolomně umístěné, a hráč si tak prsty zakrývá velkou část celé obrazovky.

Naprostou peckou je pak hardwarová výbava tabletu. Soustava funguje na bázi výkonného procesoru Intel Core i7 a blíže nespecifikovaná grafická karta, která však na nejvyšší detaily rozjede třeba takový Skyrim, Assassins Creed nebo Space Marine.

Čtěte také: Prodej figurky Steva Jobse nejspíš zatrhnou jeho pozůstalí

Podle výrobce se má tablet stát nástupcem současného paření na PC.

Zatím se jedná pouze o prototyp první generace, nicméně finální verze by měla být dle plánu hotova do konce roku. Samotné hraní v takto kompaktních rozměrech s sebou nese i stinné stránky. Tablet je prý poměrně hlučný a tlustý, až jako tři první iPady položené na sobě.

Hlavní vychytávkou jsou po stranách umístěné ovladače.

Aktuálně představený prototyp běží na operačním systému Windows 7, ale retailová verze má být vybavena verzí ještě o řád vyšší.

Cena zatím nebyla stanovena, ale výrobce si vytyčil cíl dostat se na tisíc dolarů (přibližně 20 000 Kč), nicméně kvůli vysokým nákladům a pověsti firmy, která si nebojí nasadit vysokou marži, se dá předpokládat, že může odpovídat minimálně výši jednoho průměrného českého platu.

Dá se předpokládat, že pokud tento projekt neskončí v propadlišti dějin a podaří se vyvinout akumulátor s optimální výdrží, přístroj by mohl redefinovat současné chápání virtuální zábavy. Zcela určitě by ze hry vyřadil handheldy Nintendo 3DS a PlayStation Vita, tablety vyjma těch s logem nakousnutého jablka by neměly šanci, a pořizování herního PC či konzole by už ztratilo smysl.

Zcela jednoznačně jde o jeden z nejlepších nápadů posledních měsíců.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Razer Fiona: Tablet, který odzvoní herním konzolím i počítačům

Hide picture