Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Battlefield 3: Back to Karkand ždímá z hráčů další peníze

Šimon Kolář

Šimon Kolář

28. 12. 2011

OBR.: Voják střílí z raketometuVývojáři z DICE se už několikrát nechali slyšet, že pro svůj aktuální titul Battlefield 3 chystají masivní podporu v podobě stahovatelného obsahu. Jejich slova dostávají konkrétnější podobu s vydáním nového DLC Back to Karkand.

OBR.: Útok na město

Stařičké mapy jsou občas až k nepoznání, zdroj: EA

Ačkoliv se může zdát, že pomyslný souboj mezi Battlefieldem 3 a Modern Warfare 3 už je definitivně za námi a nyní se pouze počítají ztráty, respektive výdělky, opak je pravdou. Tenhle závod se běží na delší trať a cílem je samozřejmě natáhnout ke svojí značce nové hráče a dostat nějaké peníze i z těch stávajících. To vše za pomoci všemocného fenoménu DLC.

Nevzali ho do práce, tak se elegantně pomstil. Ukradl Xbox 360

Inspiraci DICE přitom nalezli nejspíše u svého největšího konkurenta. Byly to právě novější díly ze série Call of Duty, které vydělávaly obrovské sumy jen díky tomu, že za nemalý obnos umožnily stáhnout hráčům několik map recyklovaných ze starších dílů. Back to Karkand to dělá také, prodává 4 mapy z Battlefieldu 2 prakticky za polovinu ceny celé hry, přeci jen to ale dělá elegantněji.

Mapy (konkrétně Wake Island, Gulf of Oman, Strike at Karkand a Sharqi Peninsula) jsou vytvořené ve Frostbite enginu, který pohání celý Battlefield 3. Nejedná se tedy pouze o nějaký HD facelift, ale kompletní znovuvymodelování celého prostoru. Díky tomu se zde otevírají i možnosti, které v původním Battlefield 2 nebyly. Například využívání pokročilého modelu destrukce.

Čtveřice mapy navíc není tím jediným co balíček Back to Karkand nabízí. Hráčům se do rukou dostane desítka nových zbraní, které si musí vysloužit prostřednictvím plnění různých úkolů. Přibylo i několik nových vozidel a například s novou buginou si lze užít hodně adrenalinové akce. Nově se objevuje i herní mód Conquest Assault, což je ve zkratce něco jako mix klasického Conquestu a módu Rush.

Přesto, že to pro nezaujaté fanoušky může představovat drobnost, zapomenout nesmíme ani na nové medaile, stuhy a psí známky, které s expanzí přicházejí a které hráč získává za plnění určitých úkolů. Pro spoustu hráčů je sbíraní těchto trofejí prakticky jedinou motivací pro další hraní a nyní tak jsou před ně postaveny další cíle. Dá se očekávat, že se tohle stane trendem i pro další chystané expanze.

Back to Karkand je navíc pro všechny majitele Battlefield 3 Limited Edition zcela zdarma, takže pro spoustu hráčů bude představovat pouze příjemný bonus. Ostatní by ale měli bedlivě rozvážit, zda jim za cenu kolem čtyřset korun tato expanze stojí. Rozhodně toho nenabízí málo a dalece překonává cenově podobné rozšiřující balíčky pro Call of Duty, přesto se ale jedná pouze o soubor několika jednotlivostí, které hru spíše rozšiřují, než aby ji vylepšovaly.

Hodnocení 70%

  • Klady: Rozšíření všech složek hry, Poctivě vymodelované mapy
  • Zápory: Cena

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Battlefield 3: Back to Karkand ždímá z hráčů další peníze

Hide picture