×
FANZINE.cz

RECENZE: Další díl encyklopedie Naučte se kreslit, tentokrát roztomilé čibíky

OBR: Naučte se kreslit: Roztomilí čibíciNakladatelství Zoner Press se již před lety rozhodlo vzdělávat své věrné čtenáře a naučit i zlaté české ručičky umění kreslit. A to nejen mangu, ale také draky, upíry, zvířata, lidské tělo a naposledy i roztomilé čibíky.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cibi/|width=660]

Neznalou osobu by mohlo napadnout: Co to ti čibíci jsou a proč mají zatraceně být roztomilí? Čibíci, nebo spíše chibi, jsou jedněmi ze základních postaviček manga stylu a nejčastěji představují emoce a humorné momenty hlavních postav.

Joanna Zhou

Již protřelá autorka anime kreseb pracuje jako kreslířka mangy a grafická designérka. Narodila se v Číně, studovala na Central St Martin College a Chelsea College of Art & Design v Londýně. V současnosti žije ve Vídni. Specializuje se na ilustrace, komixy, design hraček, obalů a tvorbu obchodních značek. Píše výtvarné návody a spolupracuje s předními uměleckými časopisy.

Na rozdíl od typických zástupců anime jsou čibíci menší, oválnější a většinou postrádají detailní prokreslení. O to více jsou oblíbeni u začínajících autorů, kteří se na nich učí lidské proporce a základní rysy tváří. Čibíci však mají jednu výraznou a nezaměnitelnou vlastnost. Patří do skupiny kawaii postaviček, což znamená slaďoučký nebo roztomilý. Už tento název mluví za vše. Proto se u tohoto druhu mangy postaviček často objevují srdíčka, kytičky a spousta růžové barvy. A ne, není to perverzní, je to kawaii!

Krok za krokem

Stejně jako u předchozích dílů série Naučte se kreslit i v tomto se autoři drželi jasného schématu. První část příručky se věnuje světu kresby všeobecně – čím se nejlépe kreslí, jaké jsou typy kresby, jak správně vybrat barvy či kde sehnat nejlepší programy, pokud byste se rozhodli tvořit na počítači.

OBR: Přebal knihy Naučte se kreslit: Roztomilí čibíci

V další části už se jde přímo na věc! Na plejádě postaviček je ukázáno, jak na to jít a na co si dávat pozor. Tvorba čibíka je vždy rozkreslena od drátěného náčrtku až po konečné úpravy. V rozích stránek je dán prostor různým pozicím jednolivých postaviček, správnému výběru barev a samozřejmě i detailům. Jak správně nakreslit brýle, jak zajistit pěnu na vlnách a lesk ve vlasech, ani na to autoři knihy nezapomněli.

Začínáte s anime a mangou? Nepřehlédněte slovníček japonských pojmů!

V této knize skutečně najdete nejspíše vše, co o kreslení čibíků potřebujete vědět. Čtyřicet návodů vám ukáže, jak se vypořádat s detaily tváře i pohyby celého těla. Naučí vás vytvářet návrhy a zvládnou i základní triky. Skejťák, Lolitka, Samuraj a další, ti všichni na vás čekají na stránkách Naučte se kreslit: Roztomilí čibíci.

Komentáře vám ukáží, na co si dát pozor, kterou část zdůraznit či naopak zakrýt. A díky jednotlivým kresbám, které je možno přímo překreslit, to zvládne skutečně i úplný začátečník. Takže pokud váš slon nevypadá jako rozjeté jablko na silnici (pak už by vám zřejmě nepomohla ani tato kniha), popadněte tužku a hurá do toho… už teď je půl čibíka hotovo!

Název originálu: Super-cute chibis to draw and paint
Název: Naučte se kreswli: Roztomilí čibíci
Autor: Joanna Zhou
Počet stran: 128
Rozměry: 210×278 mm
Vazba: paperback
Vydal: Zoner Press, brno 2011
Doporučená cena: 295 Kč

Hodnocení: *** (70 %)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..