Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Devátý Ultimate Spider-Man a spol. přichází v dvojité porci

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

26. 7. 2013

Adam Kubert: X-MenDva díly od každé z Ultimate řad X-Men a Spider-Man, v novém čísle se máme na co těšit. V zahraničí už série dorůstají skutečně velkého množství dílů a příběhů, tak není od věci taky trochu šlápnout na plyn. Jak se staří hrdinové tentokrát v nových světech zapletou?

Obě řady už nabírají obrátky, Spider-Man se musí popasovat jak se staronovými padouchy, tak se středoškolskými útrapami, X-Meni pak pod novým velením vyrážejí na záchrannou misi.

Brian Michael Bendis
Narozen osmnáctého srpna roku 1957, Brian Michael Bendis patří mezi velice slušně renomované autory. Jeho renomé se pyšní pěti Eisnerovými cenami (ekvivalent hudební Emmy pro komiks) a dlouhodobou spoluprácí s Marvelem. Jeho specialitou jsou právě Ultimate řady.

Spider-Man neví, kam dřív skočit

Tam, kde působil minulý sešit tak trochu dětinsky, tam se devátý díl s tématy vypořádává o trochu lépe. Pořád je komiks hodně ukecaný a málo akční, ale aspoň si Spider-Man sem tam zaskáče po střechách a dojde i na proslavené monology padouchů.

Minusové body si jasně zaslouží kresba, ale to je problém, kterého už se asi v této sérii nezbavíme. Předvídatelnost událostí taky na kvalitě nepřidá a je to celkově roztahané, zvlášť ve formě pokračování, působí to, jako kdyby se v komiksu nic nestalo.

X-Meni v pořádné akci

Ale každá mince má dvě strany. X-Meni jsou akční až na půdu, dialogy se dají s trochou nadhledu i vydržet a zápletka skoro i dává smysl. Pro kresbu platí v menší míře to samé jako pro Spideyho, ale je to o trochu méně pěsti na oko.

obalka Adam Kubert: Ultimate X-men

Ale zase je tu pár plusů. Sympatičtější záporáci a o hodně lepší poměr akce a řečí než v první polovině sešitu. Na druhou stranu, charaktery působí nevyspěle, akce trochu rozpačitě, každá rána a exploze se dá očekávat. Ale není to k uzívání.

Gwen, Kraven a mutanti

Příběhová linie Spider-Mana se točí kolem chobotnic, Gwen a skákání po střechách. Novinkou je, že do města přijíždí lovec Kraven a má políčeno na kořist s osmi nohama.

X-Meni se dostanou pod kontrolu svých nepřátel a musí pod jejich velením nastoupit na záchrannou misi. Už ta zápletka zní jako tvrdá akce, nemyslíte?

Očekávaný vývoj je hon na Spider-Mana v New Yorku a X-Meni? Tam se chystá pořádná domácí hádka, takže i příště je na co se těšit.

Originální název: Ultimate Spider-Man and X-Men
Český název: Ultimate Spider-Man a spol. 9
Scénář: Brian Michael Bendis, Mark Millar
Kresba: Mark Bagley, Adam Kubert
Překlad: Jiří Pavlovský
Obálka: Mark Bagley
Rozměry: 155 x 240 mm
Vydal: Crew, Praha 2013
Počet stran: 96
Doporučená cena: 199Kč

Hodnocení: 60% (***)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Devátý Ultimate Spider-Man a spol. přichází v dvojité porci

Hide picture