Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze: DLC Arrival poodhaluje informace o hře Mass Effect 3! Spekulace potvrzeny

Redakce

Redakce

10. 4. 2011

Foto: Recenze DLC ke hře Mass Effect, ArrivalTo, že svět a potažmo galaxii je třeba zachraňovat průběžně, ví dneska každé malé dítě. Vědí to i v BioWare, a proto nám servírují poslední DLC k Mass Effectu 2, které nese název Arrival.

Screenshot z DLC ArrivalVšichni jsme věděli, že to přijde, ale asi málokdo tušil, že tak brzy. Poslední DLC k Mass Effectu 2, které vyplňuje prázdné místo mezi druhým a třetím dílem, na něhož fanoušci série čekají a jenž by měl dorazit koncem letošního roku, je tu. Následujících pár řádků může obsahovat (a obsahuje) velké spoilery z prvního i druhého dílu.

Staří známí

Sheparda v tomto přídavku zkontaktuje admirál Hackett s prosbou, aby se pokusil zachránit jistou doktorku, která v odlehlém systému objevila artefakt potvrzující nevyhnutelnou invazi Reaperů do prostorů známého vesmíru.

Protože doktorku zajala batarianská teroristická frakce, musíte jednat diskrétně a nebudete tak moct využít žádného z parťáků, kteří si nuceně válejí šunky na Normandy. Co se týče hratelnosti, jedná se zkrátka o Mass Effect – k tomu asi netřeba nic dodávat, tahle série si drží vysoký standard.

FOTO: Mass Relay z Mass Effectu

Krásný to výhled

Po instalaci si můžete Arrival zahrát ihned, pokud jste v původní hře už zavítali na Horizon. Ovšem na tom, v jaké části hry se vydáte doktorku zachránit, závisí i průběh samotného DLC. Čeká na vás, jak je u Mass Effectu dobrým zvykem, mimo jiné celá řada rozhodnutí a epických konverzací.

Arrival je k mání za 560 MS, respektive BioWare bodů na PC, PS3 i X360 a zabaví vás zhruba na dvě hodiny herního času. Nicméně i po jeho dohrání zůstává stále spousta otázek nezodpovězena – na odpovědi na tyto otázky si budeme muset počkat do konce roku, kdy série vyvrcholí třetím dílem.

V současném čísle Game Informeru se objevilo několik exkluzivních informací, které něco málo ze trojky poodhalují. Původně mělo být něco řečeno na čtvrteční předváděčce EA v Londýně, nakonec z toho však sešlo, nicméně další informace by se měly postupně objevovat.

A jaký tedy bude?

Hra bude začínat tím, že Shepard bude na Zemi čelit důsledkům svých rozhodnutí z Arrivalu. Než se ale cokoli stačí vyřešit, na planetu zaútočí Reapeři. Shepard tak bude nucen ještě jednou nakopnout Normandy a zachránit galaxii jednou provždy. Jak poetické.

FOTO: Admirál Hackett

Tohle není Tony Montana, ale admirál Hackett

Hra jako taková se má opět vrátit k principům, které byly použity v prvním díle. Mimo jiné bude opět možné manuálně si vylepšovat a upravovat zbraně, aby co nejlépe posloužily v určitých situacích. Rovněž bychom se měli dočkat propracovanějších RPG prvků, například větší variability skillů a atributů.

Co se týče postav, je jisté, že ve trojce uvidíme Liaru a Ashley nebo Kaidana, podle toho, koho jste obětovali v jedničce. Game Informer dále zmiňuje také Garruse, Mordina, Legiona a Davida Andersona. U prvních třech jmenovaných ovšem není jasné, zda do příběhu zasáhnou nějak výrazně, vzhledem k tomu, že mohli ve druhém díle zemřít.

Samozřejmostí u Mass Effectu a vůbec u většiny RPG od BioWare je import uložených pozic z předchozích her, který implementuje vaše rozhodnutí z předchozích dílů. Pokud jste dosud žádný Mass Effect nehráli, tak vám bude předložen interaktivní komiks, podobně jako u nedávno vypuštěné verze dvojky pro PS3, kterou jsme recenzovali zde.

Rovněž bylo potvrzeno, že Mass Effect 3 nebude obsahovat multiplayer. Na multiplayerový titul z Mass Effect univerza si budeme muset počkat na případný spin-off, případně zkusit nový počin kanadských vývojářů z BioWare Star Wars: The Old Republic, který vychází letos.

Mass Effect 3 je předběžně avizován na konec letošního roku. Vyjde jako multiplatformní titul současně na PC, PS3 i X360. Těšíte se? My rozhodně!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: DLC Arrival poodhaluje informace o hře Mass Effect 3! Spekulace potvrzeny

Hide picture