Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Dokáže úchylný mudrc naučit Naruta techniku devítiocasého?

Jan Šuška

Jan Šuška

29. 4. 2013

Jeden z nejpopulárnějších komiksů světa už pojedenácté dobývá naše srdce zajímavými historkami a nekonečnými souboji. V dílu Naruto: Zapálený učedník čeká Naruta těžká zkouška s jeho osobními démony.

Naruto potkává dosti chlípného chlapíka, z kterého se vyklube ropuší mudrc. Horkokrevný Naruto se ho rozhodne přesvědčit, aby jej naučil ovládat techniku devítiocasého a povolávací techniku. Gaara nedokáže udržet na uzdě svou touhu po zabíjení a konečně začíná první finálový souboj.

Masaši Kišimoto
Jeden z nejvýznačnějších autorů mangy se narodil 8. listopadu 1974 v Japonsku. Navždy bude spojen právě se zřejmě nekonečnou sérií Naruto, které je plně odevzdaný. Své další projekty si zřejmě nechává pro strýčka příhodu.

I tento díl se poveze v monotónnosti předchozích dílů, kromě Narutova učení a prozrazení tajných plánů písečné a zvučné se nic zajímavého nestane. Na posledních stranách se dozvíme, že proti sobě v dalším zápasu nastoupí Nendži a Naruto.

Co se týče ropušího mudrce, autor opět zajímavě rozvedl charakter postavy, která se se svou úchylností docela vymyká z konceptu. Výrazná osobnost, kterou Naruto překvapil svou sexy technikou nahé školačky. Naruto ví jak na chlapy!

Z pulce na šéfa Gamabuntu

Naruto má opravdu tuhý kořínek, nevzdává se, ani kdyby musel zemřít. Mít aspoň trochu pokory, mohl by se stát opravdovým bojovníkem. Občas se chová jako protivný spratek a i přes své schopnosti si nedokáže věřit. Možná je načase, aby komiks dospěl.

Po grafické stránce se neděje nic převratného, manga má své kouzlo v jednoduchosti. Přesto si autor dokázal pohrát s pozadím a s detaily při rozměrnějších kompozicích.

Občasné anomálie při pohledu shora jsou skoro nepatrné a čtenář si jich možná ani nevšimne. Sám autor říká, že manga není jen o kresbě, ale především o pestrém příběhu, který Narutovi nechybí.

V kapitole Selhat s hlavou vztyčenou se Nedžiho setra, Hinata, zpovídá Narutovi a prakticky si vylévá své srdce. Narutovy myšlenky se však točí kolem zápasu a její city neopětuje. Zdá se vám taky, že je Naruto panic?

Písečná, listová, větrná, copak nemůžou žít v míru?

Nejlepší na tomto díle se zdá být střet s finalistou Gaarou, který se vetřel do nemocnice jako písečná smrt. Rozsévač zrnek písku na sebe prozradí nechutná tajemství o svém dětství a nažene tak čtenářům husí kůži. Autor se opět předvedl, jak hravě dokáže vymyslet perfektní historku.

S humorem Masaši Kišimoto celkem šetřil a nechal si ho na pár nevtipných klišé. Řeší se vážnější záležitosti, kterými jsou válka a spolčení. Ve srovnání s dalšími mangami, které vychází u nás, si Naruto nevede špatně, ale je to spíše počtení pro mladší generaci.

Další díl bude určitě akčnější, začíná první finálový souboj a v něm Naruto. Můžeme jen doufat, že tento díl byl takovým předkrmem před hlavním chodem. Věřím, že se dočkáme i sladkého dezertu v podobě zajímavějšího čtiva.

Název originálu: Naruto #11: Zapálený učedník
Český název: Naruto #11
Scénář a kresba: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Masaši Kišimoto
Počet stran: 190
Vazba: paperback
Rozměry: 110 x 175 mm
Vydal: Crew, Praha 2013
Doporučená cena: 189 Kč

Hodnocení: *** (60 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Dokáže úchylný mudrc naučit Naruta techniku devítiocasého?

Hide picture