Menu
FANZINE.cz
Technologie

RECENZE: F1 2011 pro 3DS jsou nejošklivější formule na světě

Marek Jedinák

Marek Jedinák

15. 12. 2011

OBR: F1 2011Série závodních simulátorů formulových závodů dorazila i na handheld Nintendo 3DS. Slibovala přenesení maximální míry adrenalinové simulace na ruční konzoli a perfektní zážitek v kompaktních rozměrech. TOPZINE.cz svým čtenářům prozradí, kde se stala chyba.

Nemá cenu si nic nalhávat, grafika se skutečně zasekla v polovině devadesátých let Zdroj: distributor hry

F1 2011 proslula jako kvalitní simulátor, který dokáže svoji volitelnou obtížností plně uspokojit i pasivní formulové diváky. Jeden produkt tak dokáže uspokojit širokou cílovou skupinu hráčů i fanoušků formulí. Vydání tohoto titulu pro handheld Nintendo 3DS bylo velikou neznámou, neboť jen málokterý hráč si dokázal představit, že by takovéhle zařízení dokázalo obsáhnout všechna pozitiva ze své PC či konzolové verze.

Hra na první pohled skutečně nabízí již v úvodním menu celou škálu možností, ať už se jedná o klasickou možnost rychlého závodu s velkou variabilitou výběru přidružených detailů jako volby okruhu či typu závodu, nebo o závod na čas či klasické Grand Prix. Šikovně je zde využitá i možnost ovládání pomocí dotykového displeje.

GameShow 4: Zaostřeno na formule, F1 2011 a Gears of War 3

Samotná hratelnost je pak velmi kýčovitá, hra se chce stát simulátorem na plně arkádovém zařízení, což zkrátka nemůže technicky fungovat. Nováčci případně laici si na něj budou těžko zvykat, takže se jim automaticky nabízí možnost arkádového pojetí. To hru na druhou stranu připravuje o její hlavní technický prim. Přestože se ve hře nachází nespočet úrovní míry realismu, na tak malém displeji jsou fakticky jen těžko postřehnutelné a pozná je až ostřílený hráč.

Umělá inteligence protihráčů je naprosto katastrofální, neustále do sebe vrážejí a míry autonehod na závodním okruhu realitě rozhodně neodpovídají. V souvislosti s dosti pochybnou grafickou stránkou hry to z titulu činí sice nadprůměr na handheldové poměry, pokud však hráč vlastní PC či konzoli, měl by raději sáhnout po některé z těchto verzí.

Hodnocení: 65 %

  • Klady: Kompaktní rozměry, možnost arkádového pojetí
  • Zápory: Míra simulace, hratelnost

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: F1 2011 pro 3DS jsou nejošklivější formule na světě

Hide picture