Menu
FANZINE.cz
Recenze her

RECENZE: Hra Tintin je postižené dítě Lary Croft a Super Maria

Tadeáš Kubů

Tadeáš Kubů

12. 11. 2011

OBR: TintinTintin, kreslená postavička, která okouzlila mnoho z nás jako malé děti. Mladý detektiv a jeho psí pomocník řešili jeden případ za druhým. Pak se ovšem všechno začalo hroutit, z komiksu se stal seriál, po něm přišel film a z filmu je hra. Dopadlo to vážně tak špatně? Čtěte recenzi na TOPZINE.cz.

OBR: Tintin

Ha, Ivan! A vypadá stejně jako všichni ostatní. Zdroj: ubisoft.com

Filmových her podle komiksové předlohy už tu bylo tolik, že bychom jimi naplnili celý kontejner a ještě by nám jich spousta zbyla. A nyní přichází Tintin, další kousek s těmi úplně stejnými problémy jako všechny ty hry, které letěly do koše před ním.

Grafika ujde, ale na zadek neposadí

Podle komiksové předlohy vypadá jak film, tak i hra, a vzhledem k tomu, že se u Tintina jedná spíš o hru pro mladší hráče, nemůžeme ho porovnávat s Uncharted 3 ani třeba s Larou Croft. Ale na svou třídu předvádí dobře vykreslené postavičky i prostředí.

GameShow: Počítačový hry paří i pěkný holky. Dokonce jezdí i na CONy!

Co dodává hře šmrnc je opuštění klasického permanentního pohledu třetí osoby a nechání Tintina a jeho psího kumpána skákat jako Maria v oldschoolovém plošinovém stylu. K tomu všemu této hře dodává plusové body kvalita videosekvencí, které baví, jsou oku lahodící a nenudí.

Hezky se na to kouká, ale hraje se to hůř

To, co hra získává v grafice, v herním projevu zase ztrácí. Ano, Tintin rozhodně udělal dobře, že skáče primárně pouze zleva doprava a nahoru dolů, ale bohužel vývojáři u tohoto dobrého kroku skončili a pak se vrátili na tu špatnou cestu.

V TinTinovi jsou pro narušení stereotypu také krátké mezihry

Ať je skákání po plošinách sebezábavnější, časem začne nudit a ve hře jednoduše není moc věcí, které by hraní zpestřily. Je tu sice pár plošinek, které budete muset stáhnout dolů, nebo několik nepřátel, které omráčíte, ale zázrak se nekoná, v tomto směru je hra velice podobná původnímu Princi z Persie, a to už je pěkná řádka let, co jsme ho pařili.

Čtěte také: Pornohvězdy milují kníraté instalatéry. Nepohrdnou však ani Wiibrátory!

Jako zpestření si zahrajete i za Tintinova psa Filutu, nebo pokud se rozhodnete pro CO-OP hraní za jeho přítele kapitána Haddocka. Opět se ale jedná pouze o minimální vytažení ze stereotypu tahání beden, běhání a skákání.

Pro děti klidně, ale ne tak okatě

Tintin měl opravdu velký potenciál, ale ten se podařilo opravdu doslova zabít. Příběh vůbec není špatný, ale permanentní opakování hádanek, stereotypní souboje a až moc jednoduché ovládání sráží tohohle blond detektiva do kolen.

Ovládání je totiž opravdu až moc primitivní, na souboje máte jedno tlačítko a moc originálních kousků nesvedete. Ani letadlo, které si zapilotujete hned na začátku, nebo motorka, k níž se dostanete, tuto hru nevytrhnou. Navíc je mnoho pohybů automatizovaných, takže mozek můžete klidně nechat v posteli. Můžete zkusit i zapojit Kinect, ale nefunguje zrovna nejlépe.

[youtube_660]lAHrqesp79M[/youtube_660]

Verdikt

Tintin je jen dalším příkladem, že spojovat hru s filmem je velice špatný nápad, rozhodně ne z finančních důvodů, ale kvůli tomu, že to hrám vážně škodí. Přes dobrou grafiku tak Tintin bohužel propadá. Na chvíli určitě pobaví, ale po většinu doby hraní zůstanete pohodlně sedět a občas leda zvednete koutky v náznaku úsměvu.

Hodnocení:  65 %

  • Klady: Grafika, hlasy a hudba, příjemný hlavní hrdina
  • Zápory: Stereotyp, nenaplněný potenciál, ovládání, originalita hádanek, hra podle filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Hra Tintin je postižené dítě Lary Croft a Super Maria

Hide picture