Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze hry Combat of Giants: Dinosaurs 3D. Nakoukněte do pravěku ve třetím rozměru

Marek Jedinák

Marek Jedinák

27. 4. 2011

Dinosauři byli v kurzu hlavně počátkem devadesátých let, a to díky Jurskému Parku. Ve filmech a videohrách jich je za posledních deset let jako šafránu. Vyvolají obří plazi novou mánii díky 3D kabátu?

Bojovat se sice bude, ale jen třemi typy útoků Zdroj: Nintendo.com

Nintendo před nedávnem uvedlo na trh handheld 3DS. Jedním z očekávaných titulů, které se nakonec nepodařilo dostat do prodeje paralelně s launchem konzole, byli právě Dinosaurs 3D. Jedná se o rozvinutí starší hry určené pro Nintendo Wii se stejným názvem, jen bez dodatku 3D. Na rozdíl od původní bojovky á la Tekken nebo Street Fighter, ve které proti sobě bojovali pravěcí tvorové, nabízí nová akční hra z dílen Ubisoftu dokonce velice jednoduchý příběh.

Zlý dinosaurus Arkosaurus se dostal v období přicházejícího velkého kataklyzmatu veleještěrů k moci a začal šikanovat ostatní obyvatele pravěkého světa (to se dozvíte prakticky jen z úvodních titulků, nečekejte žádné promakané animace nebo snad třeba intro). Postupně se tedy musíte zhostit čtyř typů dinosaurů, kteří budou muset před soubojem se samotným Arkosaurem nabýt nějaké zkušenosti.

Na výběr budou samozřejmě i známé hvězdy stříbrného plátna jako například Tyrannosaurus, Triceratops, Velociraptor nebo Stegosaurus. Každého dinosaura si hráč může upravit k obrazu svému. Je možné měnit barevné kombinace, vzory na kůži, případně získat speciální kostěné skiny (místo dinosaura bude po obrazovce běhat jeho skelet.)

Takhle vypadá putování hráčova dinosaura v praxi

Hra samotná vypadá tak, že s každým dinosaurem musíte projít čtyři odlišné úrovně, jež se od sebe nepatrně liší. Zavítáte do džungle, pouště nebo sopečnou činností zničené pustiny. Všechny čtyři úrovně jsou čistě koridorové, takže s potvorou kráčíte pořád rovnou za nosem.

V celé hře jsou tedy fakticky jen čtyři levely, které si hráč bude muset několikrát projít. Jediná odlišnost spočívá v tom, že cestu absolvujete s jiným dinosaurem. A to je málo, příliš málo v kombinaci s tím, že na hráče pokaždé čekají ti samí nepřátelé. Porazit je není při troše tréninku žádný problém, takže lze hru během několika hodinek dohrát.

Bitka začíná

Souboje s nimi jsou velice stereotypní, na výběr máte jen ze tří typů útoků, takže nepočítejte s tím, že se naučíte nějaká tajná komba, díky kterým vydrtíte všechny nepřátele. Hra je pro mě tedy zklamáním i ve své nejdůležitější fázi. Na druhou stranu to i přesto může někoho bavit.

Během cesty za Arkosaurem sem tam rozšlapete hormádku kostí, povalíte kupičku kamení nebo řevem postrašíte nějaké pásovci podobné zvířátko, ze kterého získáte loot v podobě speciálního equipu. Občas také objevíte kosti, které slouží jako takové herní platidlo. Po dosažení určitého počtu kostí pak hráč za odměnu obdrží nějaký ten bonus v podobě nového skinu nebo nějaké vychytávky do editoru dinosaurů.

Ano, hra si vypůjčila určité RPG prvky, takže lze v rámci customizace potvory takzvaně vytunit. Je možné je vybavit třeba lepšími drápy nebo odolnější kůží, což se projeví v boji s nepřátelsky smýšlejícími veleplazy. Docela zamrzí, že se však tato změna na dinosaurovi nikterak neprojeví, což je docela škoda.

Na druhou stranu považuji grafiku za jednu z těch lepších, které jsem měl na Nintendu 3DS zatím možnost vidět. Plastický 3D efekt zde funguje opravdu příjemně a grafika v reálu není tak neatraktivní jako na oficiálních obrázcích ze hry. Ano, je to paradoxní, ale zdá se mi, že na reklamních obrázcích se hra prezentuje po vizuální stránce mnohem hůře.

Verdikt

Dinosauři ve 3D vypadají na Nintendu opravdu pěkně, ale bohužel nepřináší žádnou zásadnější variabilitu herního systému. Stereotyp kampaně hráče natolik otráví svojí jednotvárností, že snad nikdo nebude mít chuť zahrát si hru znovu. Především mladším hráčům však může jednoduchý herní styl vyhovovat.

Combat of Giants: Dinosaurs 3D
Žánr: bojová hra
Vývojář: Ubisoft
Vydavatel: Conquest
Multiplayer: Ne
Platforma: Nintendo 3DS
Česká lokalizace: Ne
Doporučená cena: 1 299 Kč

Hodnocení: 65%

Klady: Dinosauři, kvalita 3D efektu, customizace dinosaurů

Zápory: Stereotyp

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze hry Combat of Giants: Dinosaurs 3D. Nakoukněte do pravěku ve třetím rozměru

Hide picture