Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze hry Conduit 2 na Wii. Nezklame ani nenadchne

Roman Šeiner

Roman Šeiner

13. 5. 2011

Stříleček na Wii je asi tolik, co jedniček na hráčově vysvědčení. Právě proto se hráčská obec celkem logicky těšila na pokračování úspěšné akce Conduit. Co nového a starého hra přináší?

Když dojdou náboje, tak dostaneš pažbou! Conduit2.com

V podstatě si můžete sbalit mozek do baťohu a skočit rovnou do akce. Začátek je narychlo dovyprávěnou povinností a dřív než se rozkoukáte, zjistíte, že se jmenujete Michael Ford a střílíte na ropné plošině obrovského železného hada.

Příběh rozhodně nelze označit a teď vám spadne brada na zem, ale hra na něm vyloženě nestojí. Děj navazuje na události z prvního dílu, nicméně hraní jedničky není podmínkou.

K tomu vám dopomáhej Bůh a nunchackové ovladače. Je tu padouch, který před vámi utíká, vy se ho snažíte chytit a do toho na vás střílí spousta nepřátel. Jestli u hry stojíte, sedíte nebo ležíte je úplně jedno a právě ovládání je největším lákadlem hry.

Jako střílet prakem…

Střílet se bude. Hodně. Vlastně pořád. Pozemšťani mají klasické zbraně jako třeba MP5, mimozemšťani zase nejrůznější vychytávky (malé zvířátko, které má spoušť v řitním otvoru). Ford unese maximálně jednu zbraň v ruce a druhou na zádech, přičemž logicky od padlých sbírá jejich kousky a munici.

Nabít a zabít

Nepřátelé se docela dobře kryjí a doplňují. Vojáci se slaňují z vrtulníků, brouci vylézají z kokonů a robotci tupě nabíhají před hlaveň nabité brokovnice. Překvapí zejména přesnost, s jakou po vás budou pálit všelijaké projektily, přičemž vy sami budete mít s mířením menší problém.

Menší… možná větší. Ovládání nesedne každému a otáčení za roh je tak pomalé, že by i Jiří Krampol zvládl říct vtip. Svádět těžký souboj budete jak s mířením, tak s pohybujícími se cíly. Není to těžké, ale minimálně hodinku trénování to chce.

Zdraví pana Forda nereprezentuje žádná stupnice od nuly do stovky. Systém automatického doplňování zdraví si našel cestu i do C2, takže až schytáte dávku, zaklekněte, dvacet vteřin se koukejte třeba na rodinou fotografii vedle telky, a pak zase zpátky, svěží a zdraví, zabte všechno co uvidíte.

A oči zapláčou…

Je docela šokující, zejména pro PC hráče, jak hra vypadá. Vypadá totiž hrozně. Upřímně jsem si myslel, že je to televizí, a tak jsem si chvilku hrál s rozlišením. Ale ouha. C2 se ani s pomocí lana nedostane dnešním hrám ani po kotníky. Jestli jste někdy viděli hru Crysis, tak vás čeká lehký infarkt.

Design úrovní taktéž zklamal. Koukneme se sice často do nového prostředí (město, džungle, Čína), ale to celkový efekt, kdy je výskyt protivníků z velké míry tupě naskriptován, nezachrání. Nepřátelé vyskakují neustále ze stejných pozic.

Úkoly jsou typické jako pro každou střílečku. Někam dojít, na cestě všechno postřílet a doufat, že padoucha konečně chytneme. Dohrát hru se podaří bystřejším jedincům za osm hodin. Multiplayer existuje, bohužel však nenabízí nic extra.

Zúčtování

Ač je recenze ke hře docela ostrá, hra není vyloženě špatná. C2 nám nabízí jiný rozměr střílečky, nicméně ve srovnání s Flashpointem či CoD nemá šanci. Krom špatné grafiky a často přiblblého prostředí je ale Conduit 2 dobrým zástupcem stříleček na Wii, takže pokud je vám PC cizí, berte, nic lepšího na Wii neexistuje.

Conduit 2
Žánr: FPS střílečka
Vývojář: High Voltage
Distributor: Conquest
Multiplayer: Ano
Platforma: WII
Česká lokalizace: NE
Doporučená cena: 1 198 Kč

Hodnocení: 75%

Klady: Nejlepší střílečka na Wii

Zápory: Nic nového pod sluncem, grafika, design úrovní

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze hry Conduit 2 na Wii. Nezklame ani nenadchne

Hide picture