Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze hry Playstation Move Heroes. Absolvujte pouť animovaných hrdinů

Marek Jedinák

Marek Jedinák

13. 4. 2011

V duchu Pejska a Kočičky napadlo vývojáře ze Sony sesmolit dohromady všechny své animované hrdiny, a vytvořit tak dokonalou hru. Jak to dopadlo? Podobně jako dort v dnes už klasické pohádce.

Hra ve své podstatě nemá příliš jasně definovaný ani slušně propracovaný příběh. Hráč je s dějem seznámen pomocí intra, ve kterém se tři páry hrdinů dostanou ze svízelných situací pomocí speciální dimenzionální brány. Ta všechny vyplivne na společném místě, kde jejich cesta začíná.

To je vše? Ano, je! Žádné zajímavosti nečekejte. Příběh hraje naprosto okrajovou roli, Sony vsadila všechny žetony na hratelnost a zaběhlé postavy. Vzhledem k tomu, že hra je zaměřená především pro mladší hráče, lze jako určitou kompenzaci považovat slušně vyladěnou hratelnost.

Staří známí

Hlavní postavy fanouškům známé z předchozích her budou muset plnit jednoduché úkoly. Každá postava má jiné speciální schopnosti a zbraně, čemuž je přizpůsoben herní systém. Zahrajete si třeba obdobu vesmírného bowlingu, obrovskou sekyrkou nebo speciálním bičem budete kosit hordy nabíhajících robotů, zaházíte si granátem a diskem s vlastnostmi bumerangu.

Banda více i méně sympatických hrdinů Ratcheta & Clanka, Slye & Bentleyho, Jaka & Daxtera tvoří sice solidně vybavenou partu super frajírků, ale hrát mohou vždy maximálně dva.

Hra nabízí kooperativní režim, což je jednou z velkých výhod arkádových her pro mladší publikum. Podobně jako například u Kirbys Epic Yarn nebo Little Big Planet 2 začíná skutečná zábava až s příchodem kamaráda.

PS move heroes - Recenze

Herní svět sestává z několika světů tvořených čtyřmi úrovněmi. Ty hráč postupně čistí a během svého postupu usiluje o získání co největšího počtu hvězdiček a medailí. Odměnou mu pak bude otevírání dalších levelů.

Občas je to nuda

Problém nastává již po několika hodinkách hry. Je jím všudypřítomný stereotyp. Ačkoli PS Move Heroes nabízí neokoukané prostředí, časem začne nudit. Především proto, že zde neexistuje téměř žádná variabilita. Úkoly se začnou brzy opakovat a plocha každé úrovně je dost maličká.

Jak již název napovídá, hra je určená pro ovladač PS Move. Bez něj si ji nezahrajete. Ovládání je intuitivní, nikoli však vyloženě jednoduché. Občas si vyžádá opravdu pořádnou dávku fyzické zdatnosti.

S politováním musím říci, že autoři promarnili potenciál. Ačkoliv je zde poznat inspirace dnes již legendárním titulem Crash Bandicoot, PS Move Heroes mu nesahají ani po kolena. Sympatická grafika nedokáže překonat neduhy z příliš uzavřeného herního světa a celkovou jednotvárnost.

Verdikt

Určitě nejde o vyložený průser, nicméně příběh a vyšší kreativita autorů mohla hrdiny vystřelit do úplně jiné dimenze, ve které by si hra zasloužila vyšší hodnocení. Děti se tedy na nějakou chvilku zabaví, starší hráči však budou mít již brzy dlouhou chvíli a nejspíše přesedlají na jiné tituly.

PS Move Heroes

Vývojář a Vydavatel: Sony

Platformy: PS 3

Multiplayer: ANO

Česká lokalizace: Ne

Doporučená cena: 999 Kč

 

Hodnocení: 70%

Klady:

  • Známé postavy
  • Hratelnost a ovládání

Zápory

  • Absence příběhu
  • Stereotyp

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze hry Playstation Move Heroes. Absolvujte pouť animovaných hrdinů

Hide picture