Menu
FANZINE.cz
Recenze her

Recenze hry Transformers 3. Plecháči z vesmíru si na nic nehrajou

Marek Jedinák

Marek Jedinák

1. 8. 2011

!Konzolová hra!Během letošního léta se s hrami na motivy filmových předloh roztrhl pytel. O to příjemnější je zjištění, že už nejde jen o podprůměrné tituly. Optimus Prime svoji partu plecháčů podržel. Přečtěte si recenzi hry Transformers: Dark of the Moon!

Optimus Prime jako vždycky jistí situaci. Podržel i tuhle hru! Zdroj: distributor hry

Transformers: Dark of the Moon jsou poctivou střílečkou z pohledu třetí osoby s obřími roboty, kteří mohou využívat schopností přeměňovat se na vozidla. Překvapivě nabízejí poměrně různorodé mise, od těch typu stealth až po kolosální přestřelky v kulisách zdemolovaných měst nebo stylové automobilové honičky ve středoasijských stepích.

Roztěkaný příběh

Hra se nesnaží držet příběhové linie své předlohy, ale chronologicky se odehrává ještě před začátkem samotného filmu. Autoboti se snaží zemi vyčistit od zbytků nepřátelských Decepticonů. Velmi nevšedním je pak fakt, že si hráč zahraje i za tu špatnou stranu, a má tak, nutno podotknout se znalostí všech filmů, pochopit komplexnější podstatu konfliktu obou stran.

Čtěte recenzi filmu Transformers 3: Dark of the Moon!

Zásadním problémem je však to, že v tomto případě jde spíše o sled několika epizod a misí jednotlivých transformerů. Prakticky každou chvíli se hráč zhostí jiné hlavní postavy, což neumožňuje budovat příliš dobrou atmosféru nebo snad sžití se s některým z charakterů. Dobrou zprávou však je, že tahle hra se nesnaží vycházet z nějakého přespříliš sofistikovaného a filosoficky orientovaného děje, ale je zábavná střílečka každým coulem.

Neustále stejné souboje rychle zevšední. Než však začnou hráče nudit, naskočí závěrečné titulky, Zdroj: distributor hry

Jednotlivé mise jsou poměrně variabilní, jednu věc však mají společnou. Téměř každý level je nabitý nepřáteli, které je potřeba pokosit. Zapomeňte na sbírání lékárniček nebo hledání munice. Nábojů je nekonečno a transformeři se mimo nepřátelskou léčbu dovedou sami opravovat.

Každý robot má pak vlastní speciální schopnosti a zbraně, které dokáže vždycky po přesně určeném čase dobíjení použít. Jde třeba o rotační kulomet nebo granátomet. Zabíjením nepřátelských decepticonů hráč sbírá body. Kombinací útoků ze střelných zbraní a pomocí kopanců a chvatů nablízko dostává hráč násobitel, díky němuž body naskakují mnohem rychleji. A k čemu ty body jsou? K ničemu. Kvůli střídaní postav nemá smysl žádnou z nich piplat, takže se žádný postup na vyšší úroveň nekoná. Ve finále to působí velice absurdně.

Reklama na General Motors

Podobně jako filmová předloha je hra plná nabušených aut amerických značek, ať už jde třeba o Chevrolet Camaro nebo o trucky u nás málo známé značky GMC. Co je však naprosto šílené, je jejich jízdní model. Pokud by takto fungoval i v reálu, není divu, že koncern GM zachraňoval Obamův stimulační balíček. Auta téměř ignorují fyzikální zákony a chovají se podobně jako ve hře Test Drive Unlimited 2. Na silnici létají jako hadr na holi. I přes tento velký odklon od reality, způsobený možná tím, že jsou transformeři z jiné planety, je hratelnost vcelku velice solidní.

Hra Harry Potter a Relikvie smrti II nesahá filmu ani po kotníky!

Na počátku je však potřeba počítat alespoň s chviličkou tréninku, jelikož mají jednotlivé postavy spoustu rozličných funkcí a pro mladší hráče nemusí být orientace ve změti tlačítek úplně triviální.

Ve hře je také několik hlavních nebo vedlejších bossů. Souboje s nimi jsou však velice jednoduché a opravdu se nemůže stát, že by se hráč delší dobu na některém z nich zasekl. Dohrání hry zabere maximálně pět hodinek, to je však pro hry v této kategorii naprosto typické.

Verdikt

Noví Transformeři jsou bezduchou řežbou od začátku až do konce, která sází na svoji filmovou předlohu všechny karty. Přesto však jde v dané kategorii o relativně svižné a akční dílko, které slibuje pět hodin nadprůměrné zábavy. Pro fanoušky filmového kultu je to svým způsobem povinnost. Ostatní ať raději nákup pečlivě zváží.

Transformers: Dark of the Moon

Žánr: Akční/ Hack and slash
Vývojář: Activision
Distributor:ABC data, výhradní distributor her Activision/Blizzard pro ČR a SK
Multiplayer: Ano, co-op
Platforma: Playstation 3, Xbox 360, Nintendo 3DS
Česká lokalizace: Ne
Doporučená cena: 1 199 -1 699 Kč

Hodnocení: *** 65 %

  • Klady: Optimus Prime, značky, různorodá prostředí
  • Zápory: herní doba, výprava,

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze hry Transformers 3. Plecháči z vesmíru si na nic nehrajou

Hide picture