Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

RECENZE: Jurský park má už také své 3D. Fungoval by ale i bez něj

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

10. 4. 2013

T-Rexe tentokrát uvidíme ve třetím rozměru. Zdroj: Universal Pictures

Od premiéry Avatara Jamese Camerona se stalo poměrně populární používat u filmů trojrozměrný efekt. Došlo to tak daleko, že se 3D přidává i ke starším titulům – nyní například Jurskému parku. Má to ale vůbec smysl?

T-Rexe tentokrát uvidíme ve třetím rozměru. Zdroj: Universal Pictures

T-Rexe tentokrát uvidíme ve třetím rozměru. Zdroj: Universal Pictures

Už jsme ve 3D mohli vidět Titanic nebo Star Wars. Nyní se mezi staré filmy s třetím rozměrem může zařadit i vzpoura dinosaurů v epickém snímku pro celou rodinu Jurský park. Mnoho z nás na něm vyrůstalo, a tak vypadá jako dobrý nápad pustit se do této klasiky z 90. let – cílový divák se tu totiž snadno najde.

Řádění T-Rexe a a krvelačných velociraptorů letos slaví dvacetileté výročí a jejich převedení do 3D působí jako skvělý námět (určitě lepší než takového Schindlerova seznamu). Ale přesto je to pořád tak trochu zbytečné.

Jurský park na velkém plátně pořád funguje. Je to zásluha trefně vybraných herců, částečného použití animatronických loutek dinosaurů (kdyby vše byly pouhé triky, asi bychom se už u sledování občas pousmáli), geniální hudby Johna Williamse a příběhu, jenž by chtěl zažít každý a s nímž přišel Michael Crichton.

U dobrého zážitku nezáleží nutně na 3D

Před dvaceti lety nebylo potřeba 3D, abychom byli k plátnu napnutě přilepení a drželi palce těm otravným spratkům spolu se Samem Neillem. Jenže ani teď nejde o nic, co by film pozvedlo na nový level.

FOTO: Jurský park 3D - plakát

Zdroj: CinemArt

Jurský park ve 3D je maximálně pro fanoušky této technologie. Neuvidí totiž placku, jako tomu bylo například u Souboje Titánů. Pořád je potřeba uznat, že se 3D vyvedlo (zásluhu na tom má fakt, že na technologii dohlížel tvůrčí tým původního filmu). Jen vás budou celý snímek tlačit ony pověstné brýle a v určitých momentech měla autorka článku pocit, že i utíkaly barvy a ostrost (což ale může být vina kina).

Jurský park je pořád Jurský park. Bude vás bavit, i kdyby měl milion rozměrů. Navíc se český distributor rozhodl mu ponechat původní dabing, což si zaslouží pochvalu. Pokud ale nejste vyloženě milovníci 3D, bude vám tato technologie připadat zbytečná. Možná je lepší si nakonec sednout doma k televizi a vylovit VHSku, na kterou to nahráli ještě naši rodiče.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Jurský park má už také své 3D. Fungoval by ale i bez něj

Hide picture