Menu
FANZINE.cz
Technologie

RECENZE: Klávesnice Logitech K750 funguje i bez baterek. Frčí totiž na světlo

Marek Jedinák

Marek Jedinák

10. 9. 2011

Logitech vyvinul skoro neuvěřitelně znějící technologii. Bezdrátovou  klávesnici, která funguje i bez baterek. Jak je to možné? Frčí totiž na světlo!

Logitech opět prokázal, že je mistrem ve skloubení praktičnosti a elegance Zdroj: dataconsult.com

Společnost Logitech, jeden z nejprofláklejších výrobců počítačového příslušenství vyvinul bezdrátovou klávesnici K750. Již na první pohled zaujme především svojí tenkostí, která dosahuje velikosti pouhých 7,5 mm, velice konzervativním, ale zároveň stylovým a osobitým designem, a v neposlední řadě dvěma solárními panely. Díky nim tak wireless klávesnice funguje i bez baterií.

VIDEO: Redakce Topzine.cz probrala herní konzole, Deus Ex i Resistance 3!

Dobíjení odnímatelného, v zadní části umístěného akumulátoru funguje právě díky již zmíněným solárním panelům umístěných v horní části klávesnice. Naprosto dostatečným médiem pro dobíjení baterie je pak běžné pokojové světlo, není třeba klávesnici vystavovat přímým slunečním paprskům.

Inteligentní využití inovace umožňuje fungování klávesnice, aniž by přišla až tři měsíce do kontaktu s přímým světlem. Vestavěný akumulátor je schopen energii hromadit a šikovně s ní v průběhu času hospodařit.

Design hraje prim

K750 vypadá jako z dílny konkurenční společnosti Apple. Za tímto faktem nestojí pouze touha vykrádat úspěšného konkurenta, ale především snaha doplňovat jeho produktové portfolio. S obdobnou politikou přichází i známý výrobce paměťových zařízení, Kingston, který skrze přídavné zařízení Wi-drive umožnil rozšíření kapacity iPhonu, iPadu a iPodu.

Tahle klávesnice funguje bez drátů i baterií. Co víc si přát?

Tahle klávesnice funguje bez drátů i baterií. Co víc si přát?

Klávesnice je nově k dispozici také v bílém provedení pro Mac, k němuž svým konceptem a vzhledem naprosto perfektně pasuje.

Zpracování je velice elegantní, přestože jsou použity plasty, působí velmi precizním dojmem. Klávesy jsou velice prakticky vsazeny do samotné plochy klávesnice, i po delším užívání se tak minimalizuje množství nečistot ulpívajících ve vnitřku klávesnice.

Fotogalerie: Podívejte se na nejlepší zombie roštěnky z ostrova Banoi!

Jako drobný nedostatek lze chápat trochu nepraktické využití lesklého plastu na povrchu klávesnice. V současné době se spíše přistupuje k matným povrchům, jelikož se na odleskujících alternativách snadno tvoří mastné otisky prstů. Toho si byl výrobce vědom, a proto je v balení k dispozici také hadřík na leštění.

Solární princip

S připojením klávesnice k počítači se automaticky během chvilky nainstaluje speciální aplikace umožňující sledovat intenzitu světla dopadajícího na solární panely a také monitorující výdrž dobíjené klávesnice. V běžných podmínkách tak prakticky nemůže dojít k vybití klávesnice.

Propejení probíhá přes standardní USB, v balení je malý plug-in a redukce, vhodná zejména pro připojení ke klasickým PCčkům.

Design je kompatibilní téměř se vším. Chybí pouze více barevných provedení

Jediným velice výrazným nedostatkem není doporučená cena 2 049 korun, která nijak nevybočuje z řady dokonce méně kvalitních potenciálních substitutů, ale především žalostná snaha výrobce ušetřit.

VIDEO: Podívejte se na první tank na světě, který se dokáže zneviditelnit!

Klávesnice je totiž i v České republice dostupná pouze v mezinárodním provedení. Fakticky se na ní dá psát včetně naší diakritiky, nicméně klávesy nejsou označené. Psát je tedy nutné intuitivně nebo prostřednictvím poklepání na kombinaci shift, háček, požadovaný symbol. Lidem píšícím skutečně všemi deseti to nebude činit problém, ale mladší nadšenci mohou být velice zklamáni.

Osobně jsem byl tímto zjištěním nejprve velice vyděšen, nicméně po několika dnech testování jsem si na klávesnici vcelku zvykl a s rychlým psaním již nemám téměř žádný problém.

Verdikt

Solárně nabíjená klávesnice K750 kombinuje ty nejpodstatnější prvky, které jsou základním pilířem kvality a účelnosti každého počítačového příslušenství. Řeší sice otázku drátů a nabíjení, ale přeci jen postrádá velice podstatnou věc, české symboly na jednotlivých klávesách. Na druhou stranu se dá na tento problém po chvilce zvyknout a není tedy důvodem pro zavrhnutí této periferie od Logitechu. Naopak jde o jeden z nejlepších a nejvychytanějších nápadů posledních měsíců.

Hodnocení: 90 %

  • Klady: Design, zpracování, není nutná výměna baterek, žádné dráty
  • Zápory: Absence českých symbolů a diakritiky, lesklý povrch

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Klávesnice Logitech K750 funguje i bez baterek. Frčí totiž na světlo

Hide picture